Krynica-Zdrój. Sprawdź, jakie skrywa tajemnice

Ma wiele twarzy: dynamiczna lub wyciszona, kochająca sport a jednocześnie romantyczna melomanka, dbająca o zdrowie ale nie stroniąca od sportów ekstremalnych, ceniąca swoje historyczne korzenie ale spoglądająca odważnie w przyszłość. Taka właśnie jest Krynica-Zdrój!

Andrzej Klimkowski Deptak

Miasto oferuje przede wszystkim aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu niezależnie od tego, czy zdecydujecie się przyjechać z rodziną, na krótki wypad z przyjaciółmi, romantyczny weekend z narzeczonym czy po prostu odpocząć od wszystkiego w samotności. Fantastyczne i zróżnicowane trasy rowerowe sprawiają, iż miasto odwiedza coraz więcej młodych ludzi. Popularny nordic walking uprawiać można w samej Krynicy-Zdroju i wokół niej, bowiem Krynicki Oddział PTTK ma pod swoją pieczą ponad 150 km szlaków turystycznych, których pokonanie zapewni – w zależności od wybranej skali trudności – odpowiedni wysiłek, relaks, piękne widoki i bezpośredni kontakt z naturą.

Krynica-Zdrój

Widoki jak z raju

Malownicze pasma Beskidu Sądeckiego można podziwiać ze skrytej pośród przepięknych lasów blisko 50-metrowej wieży widokowej i prowadzącej do niej ponad kilometrowej ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej. Widoczna z wieży prawie na wyciągnięcie ręki Jaworzyna Krynicka dostarczy Wam również pięknych widoków z nowej platformy widokowej na szczycie, na który można dostać się zarówno zróżnicowanymi pod względem trudności szlakami pieszymi jak i koleją gondolową. Góra Parkowa oferuje spacery po krętych romantycznych ścieżkach Parku Zdrojowego zaś osoby pragnące lepiej poznać historię Beskidu Sądeckiego mogą obejrzeć malownicze cerkwie łemkowskie, znajdujące się zarówno w samej Krynicy-Zdroju, jak i we wszystkich okolicznych wioskach.

Ślizgawki nie tylko zimą!

Latem można zakosztować chłodu w pełnowymiarowej hali lodowej i skorzystać z całorocznych ślizgawek. Jeśli dodamy do tego wizytę w parku linowym, zjazd sankostradą czy podążenie trasą jednego z krynickich questów – nie ma mowy o nudzie!

Wieża Widokowa

Jeśli celem Waszej podróży nie jest aktywność i wolicie wpisać się w równie modny trend wyciszania się i oddawania się błogiemu relaksowi w rękach sprawnych masażystów, doświadczonych kosmetyczek i fryzjerów z fantazją, to i tak pakujcie walizki i przybywajcie do Krynicy-Zdroju, bowiem tutaj czekają na Was fachowcy, którzy na temat detoksykacji, remineralizacji i regeneracji wiedzą wszystko. Dorzućmy do tego odbywające się w okresie letnim koncerty i festiwale, by wspomnieć chociażby słynny Festiwal im. Jana Kiepury, a zrozumiecie, dlaczego określenie „Perła polskich uzdrowisk” nadal jest nierozerwalnie związane z Krynicą-Zdrojem.

Nieważne, jaką wybierzecie porę roku, towarzystwo i jakim dysponujecie budżetem – tutejsza Informacja Turystyczna postara się pomóc Wam w wyborze odpowiedniego miejsca zakwaterowania i doborze odpowiednich atrakcji. Krynica-Zdrój jest bowiem jak prawdziwa kobieta: ma wiele twarzy!

Przydatne telefony: Informacja Turystyczna: 18 4725577, 18 4725588

Krynicka Organizacja Turystyczna: www.krynica.org.pl