Konferencja SILESIA 2030 tym razem o wyzwaniach woj. śląskiego w dobie europejskiej transformacji energetycznej

III edycja międzynarodowej Konferencji SILESIA 2030 odbędzie się 30 czerwca 2021 r. w centrum medialnym "Dziennika Zachodniego" w Sosnowcu. Tym razem eksperci będą dyskutować o wyzwaniach woj. śląskiego w dobie europejskiej transformacji energetycznej. Inicjatorem cyklu debat pn. Silesia 2030 jest Poseł do Parlamentu Europejskiego ze Śląska i były wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Konferencja Silesia 2030, poseł Grzegorz Tobiszowski
Silesia 2030


Czy możliwe jest wybudowanie lotniska z materiałów stworzonych z CO2? Czy Polska może całkowicie zrezygnować z węgla w produkcji energii? Czy woj. śląskie jest gotowe na wyzwania z tym związane i czy unikniemy katastrofy ekonomicznej? Która energia odnawialna jest przyszłością polskiej nowoczesnej energetyki? Czym tak naprawdę jest zielony wodór i kiedy będziemy mogli go realnie wykorzystywać jako paliwo do naszych samochodów?

Na te i wiele innych istotnych pytań odpowiedzą prelegenci III edycji międzynarodowej Konferencji SILESIA 2030, organizowanej w centrum medialnym "Dziennika Zachodniego" w Sosnowcu, ul. Baczyńskiego 25a, przez Posła do Parlamentu Europejskiego Grzegorza Tobiszowskiego, reprezentującego Grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Konferencja o wyzwaniach regionu w dobie transformacji już 30 czerwca

Kolejna już debata o przyszłości Regionu odbędzie się w środę 30 czerwca 2021 r.. Będzie nosić tytuł „Wyzwania woj. śląskiego w dobie europejskiej transformacji energetycznej”.

Konferencję rozpocznie panel dotyczący polskiego miksu energetycznego, węgla na świecie oraz bezemisyjnych technologii spalania węgla – nowoczesnych rozwiązań, które mogą ułatwić proces zmiany miksu energetycznego w państwach takich jak Polska, w których jest on oparty na tym właśnie paliwie. Poznamy też uwarunkowania polskiego systemu energetycznego w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu.

Wśród prelegentów znaleźli się praktycy, którzy zaprezentują amerykańską oraz norweską technologię do wychwytywania CO2 w produkcji energii z węgla.

O zielonym wodorze opowie ekspertka z Danii

Następnie uczestnicy konferencji postarają się wskazać, które z odnawialnych źródeł energii – słońce, wiatr czy wodór, najlepiej sprawdzi się w polskich warunkach. Poznamy m.in. specyfikę budowy farm fotowoltaicznych i wiatrowych, ale także zielony wodór, za sprawą gościa specjalnego konferencji – Lis Gammelgaard z NEL HYDROGEN (Dania) – światowego lidera w technologiach wodorowych.

Trzeci blok tematyczny będzie z kolei poświęcony kosztom społecznym przemian. Jego uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytanie: jak uniknąć powtórki z Wałbrzycha? – czyli co zrobić, by zniwelować negatywne skutki przemian związanych z transformacją sektora energetycznego.

Inicjatorem cyklu debat pn. Silesia 2030 jest Poseł do Parlamentu Europejskiego ze Śląska i były wiceminister energii - Grzegorz Tobiszowski, reprezentujący Grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Głównym partnerem wydarzenia jest "Dziennik Zachodni". Moderatorem dyskusji będzie jego redaktor naczelny Krzysztof Gajda.

czytaj więcej:

Wolności Zabrze torowisko

Torowisko w Zabrzu Zaborzu będzie zmodernizowane

Sklep Netto

Drugi sklep Netto w Zabrzu. Otwarcie 2 grudnia 2021

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Emerytura pieniądze legitymacja 2

Dla kogo 14. emerytura? Jak ją otrzymać?...

Rat 2519097 640

Odszczurzanie miasta. Jeśli nie wyłożysz...

Straż Miejska

Straż Miejska zyskała nowe uprawnienia. Co...

Podpisanie listu intencyjnego, 20 sierpnia 2021

Europejskie Forum Przyszłości wspólnie z Forum Ekonomicznym