Kolejny transport darów wyjedzie z Zabrza. Tym razem środki medyczne trafią do miasta Równe

Miasto Zabrze po raz drugi wysyła tira z darami na Ukrainę. Tym razem w większości będą to środki medyczne, które dostarczone zostaną do miasta partnerskiego - Równe. Dzięki darom pomoc medyczna zostanie udzielona rannym na czas.

Do miasta partnerskiego Równe trafi kolejna partia środków medycznych. Do szpitala znajdującego się w tym mieście, trafia wiele osób rannych - z frontu wojennego.

- Skoordynowaliśmy szeroko zakrojoną pomoc dla ukraińskich przyjaciół, którzy wysłali do Zabrza swojego kierowcę z samochodem ciężarowym. Na miejskim koncie dedykowanym pomocy Ukrainie zebraliśmy środki, za które zakupiliśmy leki i artykuły medyczne - tłumaczy Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Dodatkowo niemieckie miasto partnerskie Essen zorganizowało zbiórkę darów, które przetransportowane zostały do Zabrza, a stąd trafią prosto do Ukrainy.

Kolejny dary z Zabrza

Przypomnijmy, że miasto po raz drugi zorganizowało transport darów. W środę, 2 marca, dzięki sfinansowaniu środków medycznych przez firmę Zarys towar o wartości 200 tys. zł trafił do ukraińskich miast.

- W Ukrainie rozpoczęły się działania wojenne. Weszliśmy w fazę gorącej otwartej walki z agresorem. Ukraińcy robią wszystko, co możliwe i niemożliwe, aby chronić swoją ojczyznę. W tych trudnych czasach jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc. Serdecznie dziękujemy - mówiła 2 marca Iryna Korolchuk z Ministerstwa Zdrowia Ukrainy.

Środki zostały kupione od ZARYS International Group, a opłacone z budżetu Fundacji. Transport został zorganizowany przy bezpośredniej współpracy z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy. Towar przekroczył granicę w Dorohusku i trafił do Łucka, gdzie wołyński oddział Ministerstwa Zdrowia rozdysponował towar na potrzeby szpitali.

czytaj więcej:

Gornik zabrze torcida

Torcida chce rewolucji w Górniku i atakuje władze miasta

Nowe boisko piłkarskie w Zabrzu

Nowe boisko w mieście

Ukraińscy uchodźcy w Zabrzu

Zabrze organizuje się i pomaga uchodźcom z Ukrainy

Tytan Społeczny Zabrza

Tytani Społeczni Zabrza - zgłaszanie propozycji do dziś!

Admiralspalast, czyli były Monopol w Zabrzu

Admiralspalast w rękach miasta - będzie rewitalizacja!

Noworodki Zabrze 2022

Pierwsza zabrzanka w tym roku, to Emilka

13672162 853867441414147 1408614920 n

Nie wezmą ślubu, bo zgubił dowód? Zaledwie...