Kolejna działka sprzedana. Praca dla 70 osób

24 maja, w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, odbył się przetarg na kolejną nieruchomość w zabrzańskiej strefie. Ofertę złożyła firma Eurosleeve SA., która ostatecznie nabyła działkę o powierzchni 1,12 ha za kwotę 1,3 miliona zł netto.

Strefa ekonomiczna zabrze


Spółka Eurosleeve S.A. specjalizuje się produkcji asortymentu niezbędnego do pakowania i ekspozycji ziół, kwiatów doniczkowych, warzyw, owoców, słodyczy oraz chlebów. Przy ul. Donnersmarcka w Zabrzu firma planuje zainwestować 15 mln zł oraz zatrudnić do 70 osób.

Dotychczas nieruchomości w zabrzańskiej części KSSE zakupiły 32 podmioty, co przekłada się na 92,6 proc. sprzedanej powierzchni strefy w Zabrzu. Do sprzedaży pozostały ostatnie dwie działki o łącznej powierzchni 8,99 ha. Dziewiętnaście firm uruchomiło już działalność gospodarczą. Zainwestowano dotąd ok. miliarda zł, tworząc ok. 1,5 tys. nowych miejsc pracy.

Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o powierzchni od 0,5 do 21 hektarów. Inwestorów przyciąga m.in. znakomicie przygotowana infrastruktura, dogodna lokalizacja w pobliżu autostrad i lotniska w Pyrzowicach oraz dostęp do dobrze wykwalifikowanych kadr.

Działalność specjalnej strefy ekonomicznej zwiększa atrakcyjność biznesową miasta i przyczynia się do jego zrównoważonego rozwoju. dzięki strefie inwestycyjnej przybywa miejsc pracy, a wpływy z podatków stanowią coraz większą pozycję w budżecie miasta.

Najbliższy przetarg na działkę o powierzchni 6,89 ha zaplanowany jest na 19 lipca br. Cena wywoławcza działki wynosi 7 000 000,00 zł netto.