Kobieta znęcała się nad mężem przez 10 lat. Czy poniesie konsekwencje?

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi zatrzymana przez zabrzańskich policjantów 54-letnia kobieta, która stosowała przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swojego męża.

ARC
Policja

Policjanci z zabrzańskiej "czwórki" zatrzymali 54-letnią kobietę, która znęcała się psychicznie oraz fizycznie nad swoim mężem przez około 10 lat. Na podstawie zebranego materiału dowodowego zabrzański sąd zdecydował się na zastosowanie wobec kobiety, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem, które precyzują przepisy artykułu 207 kodeksu karnego.

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

czytaj więcej:

Zabrze kradziez

Miał prawie 3 promile i odjechał skradzionym...

Zodzieje monitoring gliwice

Rozpoznajesz tych ludzi? Okradli starszego...

Wypadek A1

Gliwicka policja wyjaśnia przyczyny tragicznego...

Zwloki policja gliwice

Policja prowadzi śledztwo w sprawie walizki ze...

Zlodziejka gliwice

Pani ze zdjęcia proszona na komisariat. W...

Policja Gliwice

Makabryczne odkrycie w pobliżu Kłodnicy. Wciąż...

20151125 135302

Pracownik "elektrowni" kazał pokazać rachunki