"Każda nasza karetka to teraz mały OIOM na kółkach." Nowy ambulans dla Gliwic

ARC
Ambulans
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach kupiło 12 nowych karetek z najnowocześniejszym wyposażeniem. Jedna z nich trafi do stacji w Gliwicach. Ambulansy są skomputeryzowane, każdy posiada GPS. Mają silniki o pojemność 2143 cm sześc. i 120 KW. W środku jest po pięć miejsc siedzących i jedno leżące. Zostały wyposażone m.in. w defibrylator LIFEPAK, pompę infuzyjną, ssak, respirator, pulsoksymetr, krzesełko kardiologiczne, materac próżniowy, kamizelkę KED, deskę, pasy, stabilizator, nosze zbierakowe, ładowarkę i reduktor. Posiadają też najnowocześniejsze nosze główne z transporterem.
Nosze są tak skonstruowane, że umożliwiają płynną regulację kąta nachylenia oparcia pod plecami do 90 stopni, regulację wysokości w sześciu poziomach, szybkie i bezpieczne łączenie transportera z noszami, system zabezpieczający przed wyjazdem transportera z ambulansu w przypadku niepełnego rozłożenia. Płyta pod materacem przystosowana jest do prowadzenia reanimacji - mówi Artur Borowicz, dyrektor WPR w Katowicach. - Każda nasza nowa karetka to teraz mały OIOM na kółkach.
Nowe karetki kosztowały ponad 4,5 mln zł i zostały kupione z środków własnych WPR w Katowicach. Do Gliwic nowy ambulans przyjedzie po zakończeniu wszystkich procedur prawnych.
źródło: UM Gliwice

czytaj więcej:

Rozbój na księdzu

Groził rewolwerem księdzu z zabrzańskiej parafii

Uwaga wypadek

Zderzenie motocyklu i osobówki na ul. Bytomskiej

Matka1

Znęcała się nad dziećmi. 38-letnia zabrzanka aresztowana

64 659522

Akcja Trzeźwość. Co nam grozi za jazdę po alkoholu?

Staw Milicyjny w Świętochłowicach

Woda pochłonęła już 8 ofiar. Alkohol nie pomaga

Straz pozarna zabrze

Nowy wóz strażacki. Zakupiony dzięki wsparciu...

Miał 2,5 promila i wsiadł za kółko. Uderzył w...