"Każda nasza karetka to teraz mały OIOM na kółkach." Nowy ambulans dla Gliwic

ARC
Ambulans
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach kupiło 12 nowych karetek z najnowocześniejszym wyposażeniem. Jedna z nich trafi do stacji w Gliwicach. Ambulansy są skomputeryzowane, każdy posiada GPS. Mają silniki o pojemność 2143 cm sześc. i 120 KW. W środku jest po pięć miejsc siedzących i jedno leżące. Zostały wyposażone m.in. w defibrylator LIFEPAK, pompę infuzyjną, ssak, respirator, pulsoksymetr, krzesełko kardiologiczne, materac próżniowy, kamizelkę KED, deskę, pasy, stabilizator, nosze zbierakowe, ładowarkę i reduktor. Posiadają też najnowocześniejsze nosze główne z transporterem.
Nosze są tak skonstruowane, że umożliwiają płynną regulację kąta nachylenia oparcia pod plecami do 90 stopni, regulację wysokości w sześciu poziomach, szybkie i bezpieczne łączenie transportera z noszami, system zabezpieczający przed wyjazdem transportera z ambulansu w przypadku niepełnego rozłożenia. Płyta pod materacem przystosowana jest do prowadzenia reanimacji - mówi Artur Borowicz, dyrektor WPR w Katowicach. - Każda nasza nowa karetka to teraz mały OIOM na kółkach.
Nowe karetki kosztowały ponad 4,5 mln zł i zostały kupione z środków własnych WPR w Katowicach. Do Gliwic nowy ambulans przyjedzie po zakończeniu wszystkich procedur prawnych.
źródło: UM Gliwice

czytaj więcej:

Komisariat II policji w Zabrzu

Sąsiedzki konflikt przerodził się w wandalizm

Straż Ochrony Kolei

Strażnicy Ochrony Kolei uratowali życie kobiecie

Ofiary przemocy Zabrze

Dwóch zabrzan znęcało się nad swoimi rodzinami

Trwają poszukiwania Bogusława Latuska

Trwają poszukiwania 44-letniego Bogusława Latuska

Pożar Zabrze

Policjanci ruszyli na pomoc mieszkańcom płonącej kamienicy

Dachowanie na rondzie Sybiraków w Zabrzu

Rondo go zaskoczyło...

3 BA3 F98 D DE13 453 C AFB4 67 EA44 E6 B490

68-letni rowerzysta z urazem głowy został...