Karetki pod prywatną kopalnią Siltech w Zabrzu. Co tam się stało?

Dzisiaj, w sobotę 16 lipca 2022 r. pod kopalnię Siltech w Zabrzu zajechały aż trzy karetki Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Co się stało na kopalni?

Jak informuje na Twitterze Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, dzisiaj (w sobotę 16 lipca 2022 r.) zespoły pogotowia zostały wezwane do zdarzenia na kopalni Siltech w Zabrzu. "8 osób zostało poszkodowanych. Na całe szczęście wszyscy w stanie dobrym po przebadaniu przez ZRM (zespół ratownictwa medycznego) WPR Katowice bezpiecznie wrócili do swoich domów".

Tymczasem kierownictwo kopalni twierdzi, że wg raportu tylko jedna osoba, pracownik kopalni, który pracował na dole, poczuła się źle i to dla niej przyjechało pogotowie. Okazało się jednak, że górnikowi nic się nie stało, został przebadany przez załogę pogotowia i wypuszczony do domu.

Zakład Górniczy Siltech jest pierwszą prywatną kopalnią węgla kamiennego, jaka powstała w Polsce. Działalność rozpoczął w 2002 roku. W tym samym roku, po 6 miesiącach, wydobyto pierwszą tonę tego surowca. Podstawowy zakres działalności kopalni to wydobycie węgla kamiennego oraz jego sprzedaż odbiorcom krajowym. W ofercie Siltechu jest też prowadzenie robót ogólnogórniczych.

Zandka, Zabrze

Może Cię zainteresować:

Zaniedbane zabytkowe familoki, urocze ogródki i obrzydliwe blaszane garaże. Taka jest Zandka w Zabrzu

Autor: Katarzyna Pachelska

02/02/2023

Wizje przyszłości Śląska

Może Cię zainteresować:

Śląsk przyszłości sprzed 90 lat: "Jedno miasto od Sosnowca po Zabrze. Wielomilionowe miasto maszyn"

Autor: Tomasz Borówka

08/06/2023