Kandydatka KO na prezydenta Zabrza Agnieszka Rupniewska przedstawiła swój program wyborczy

Agnieszka Rupniewska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Zabrza, przedstawiła swój szczegółowy program wyborczy. Spotkanie odbyło się pod Urzędem Miejskim w Zabrzu.

Agnieszka Rupniewska przedstawiła program wyborczy

Kampania wyborcza nabiera tempa. Agnieszka Rupniewska, podczas inauguracji swojej kampanii przedstawiła niezwykle nowoczesną formę plakatów NFC, które za pomocą jednego kliknięcia, zainteresowanych przenoszą bezpośrednio do miejsc w sieci powiązanych z kandydatką. W ramach podjętych działań powstało kilka kreacji opierających się na hasztagach odnoszących się do wybranych grup społecznych, mających różnorodne oczekiwania wobec nowego prezydenta. Podczas spotkania pod Urzędem Miejskim, obecna radna przedstawiła szczegóły swojego programu wyborczego. Powstał on na bazie Zabrzańskiej Mapy Potrzeb. To zbiór konkretnych problemów, z którymi mieszkańcy borykają się od dawna. Przedstawione komponenty kampanii, przypisane są do następujących grup:

  • dla mieszkańców,
  • dla młodzieży,
  • dla rodzin
  • dla seniorów.

Agnieszce Rupniewskiej zależy m.in. na rozsądnych inwestycjach i ustabilizowaniu sytuacji finansowej miasta. Planuje przegląd wydatków, audyt finansów czy bilans, który wskaże dokładną sytuację finansową Zabrza. Ważnym punktem kampanii jest także zadbanie o szeroko rozumianą czystość miasta. Obecnej radnej zależy na kompleksowym pozbyciu się szczurów z przestrzeni miejskiej, uprawnieniu działalności tzw. straży ekologicznej, czy wdrożeniu narzędzi do skutecznej walki ze smogiem. Nie zabraknie także częstszych wizyt śmieciarek w każdej z dzielnic. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej podkreśliła, że zależy jej na powstaniu kompletnych, połączonych ścieżek rowerowych czy rozwoju akademii piłkarskiej. W planach także kompleksowa opieka dla seniorów. To m.in. wdrożenie programu tzw. złotej rączki, gwarantującej wykonanie wielu usterek w domach i mieszkaniach. Ponadto każda osoba starsza będzie informowana o możliwościach i formach spędzania czasu w mieście, oraz specjalnych imprezach dedykowanych poszczeólnym grupom wiekowym. Spora część spotkania poświęcona została także młodzieży, dla której w Zabrzu, z całą pewnością brakuje perspektyw. Kandydatka na prezydenta zadeklarowała urozmaicenie form spędzania czasu w mieście, przedstawiła perspektywy i możliwości zmian. Co ważne, w programie znalazł się także punkt dotyczący wprowadzenia dodatkowych zajęć z zakresu edukacji regionalnej w szkołach. Z kolei jeśli chodzi o monitoring miejski, radna proponuje specjalne drony szybkiego reagowania, które miałyby zwiększyć poziom bezpieczeństwa w mieście.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat programu Agnieszki Rupniewskiej znajdują się w mediach społecznościowych kandydatki.