Jubileuszowy Festiwal Kwiatów w Miejskim Ogrodzie Botanicznym. Kwiaty, sadzonki, warsztaty, stoiska, muzyka i...

Będzie różnorodnie, kolorowo i pachnąco. Nie zabraknie też ekologii, bezpieczeństwa, zdrowia i profilaktyki. Wszystko za sprawą XV Festiwalu Kwiatów, który odbędzie się już w najbliższy weekend w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.

Facebook/ Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu
Miejski Ogród Botaniczny

W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „Natura, Sztuka i Piękno” i włączy się w świętowanie aż dwóch stuleci. Setnych urodzin miasta Zabrze i stulecia polskiej botaniki, bo w tym roku swoje setne urodziny obchodzi także Polskie Towarzystwo Botaniczne. Festiwal Kwiatów odbędzie się w najbliższą sobotę, 25.06 (początek – godzina 10) i niedzielę, 26.06 (godz. 12).

Już po raz piętnasty Miejski Ogród Botaniczny przeobrazi się w miejsce spotkań. Przygotowano między innymi warsztaty ogrodnicze, zielarskie, pszczelarskie kreatywne, perkusyjne czy szachowe. Miłośnicy produktów ekologicznych i ogrodniczych również znajdą coś dla siebie – od stoisk ze zdrową żywnością, sadzonek ziół, aż po ceramikę ogrodową, biżuterię czy kosmetyki naturalne. Nie zabraknie też kwiatów – zarówno kolorowych krzewów, jak i bylin jedno- czy dwuletnich. Ciekawą propozycją bez wątpienia będzie „Bank drzew” – kto przyniesie ze sobą elektrośmieci będzie mógł otrzymać sadzonki drzew.

Czas przybyłym umilać będą pozytywne dźwięki w wykonaniu Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza oraz zespołów: Blue Dragonfly, Tukej, Nivel oraz Patryka Filipowicza i Pawła Synowca. Ciekawą propozycją będzie też z pewnością „Bank drzew” – w ramach tego przedsięwzięcia za elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonki drzew.

Dodajmy, że organizatorami Festiwalu Kwiatów są: Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych i Miejski Ogród Botaniczny.

czytaj więcej:

Koncert w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

Koncert plenerowy w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

Czarny piesek

Rozpoznajesz pieska ze zdjęcia? Bardzo tęskni...

Siłownia Sikornik2

Pomysły przeradzają się w projekty. Wkrótce...

Dni pyskowic 2015 1

XXX Dni Pyskowic w pierwszy weekend wakacji

Badjao1

Poznaj Badjao. Duchy z morza w kinie AMOK

"Piątka dla Ani" na protezę i rehabilitację

Zrzut ekranu 2015 03 31 godz 12 59 56

Tydzień w Gliwicach 105