Jubileuszowy Festiwal Kwiatów w Miejskim Ogrodzie Botanicznym. Kwiaty, sadzonki, warsztaty, stoiska, muzyka i...

Będzie różnorodnie, kolorowo i pachnąco. Nie zabraknie też ekologii, bezpieczeństwa, zdrowia i profilaktyki. Wszystko za sprawą XV Festiwalu Kwiatów, który odbędzie się już w najbliższy weekend w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.

Facebook/ Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu
Miejski Ogród Botaniczny

W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „Natura, Sztuka i Piękno” i włączy się w świętowanie aż dwóch stuleci. Setnych urodzin miasta Zabrze i stulecia polskiej botaniki, bo w tym roku swoje setne urodziny obchodzi także Polskie Towarzystwo Botaniczne. Festiwal Kwiatów odbędzie się w najbliższą sobotę, 25.06 (początek – godzina 10) i niedzielę, 26.06 (godz. 12).

Już po raz piętnasty Miejski Ogród Botaniczny przeobrazi się w miejsce spotkań. Przygotowano między innymi warsztaty ogrodnicze, zielarskie, pszczelarskie kreatywne, perkusyjne czy szachowe. Miłośnicy produktów ekologicznych i ogrodniczych również znajdą coś dla siebie – od stoisk ze zdrową żywnością, sadzonek ziół, aż po ceramikę ogrodową, biżuterię czy kosmetyki naturalne. Nie zabraknie też kwiatów – zarówno kolorowych krzewów, jak i bylin jedno- czy dwuletnich. Ciekawą propozycją bez wątpienia będzie „Bank drzew” – kto przyniesie ze sobą elektrośmieci będzie mógł otrzymać sadzonki drzew.

Czas przybyłym umilać będą pozytywne dźwięki w wykonaniu Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza oraz zespołów: Blue Dragonfly, Tukej, Nivel oraz Patryka Filipowicza i Pawła Synowca. Ciekawą propozycją będzie też z pewnością „Bank drzew” – w ramach tego przedsięwzięcia za elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonki drzew.

Dodajmy, że organizatorami Festiwalu Kwiatów są: Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych i Miejski Ogród Botaniczny.

czytaj więcej:

Koncert w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

Koncert plenerowy w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

Czaki gliwice

Właściciele szukają ukochanego psa. Pomóż...

Maluchy gliwice

"Maluchy w krainie dźwięku" stymulują rozwój...

Jakub Wieczorek

Zaginął 14-letni Jakub. Wciąż nie dał znaku życia

Masz czkawkę? Na pewno ktoś Cię obgaduje!

Zrzut ekranu 2015 10 16 o 14 30 34

Dobre okazje! Obniżki w DECATHLON nawet do 70%

Piesek

"Wariacje na 4 łapy" - zwierzaki szukają domu