Jubileusz KIRCHHOFF Automotive

Ec70d63452f15ed65051b106ae1cb2b7

15. rocznicę rozpoczęcia działalności produkcyjnej w Polsce obchodzi spółka KIRCHHOFF Automotive.

Przedsiębiorstwo należące do międzynarodowej grupy KIRCHHOFF posiada zakłady w Mielcu i Gliwicach, a zatrudnienie w nich znajduje przeszło 1400 osób. Jeszcze w tym roku planowane są inwestycje o łącznej wartości 70 mln złotych.

Jeden z największych inwestorów w naszym kraju – firma KIRCHHOFF Automotive – jest na polskim rynku już 15 lat. W Polsce pierwsze produkty marki KIRCHHOFF Automotive wyprodukowano w kwietniu 1999 r. w zakładzie wybudowanym w Mielcu, który był pierwszą inwestycją międzynarodowego koncernu w Polsce. Kilka lat później powstały dwa młodsze zakłady w Gliwicach. Dzisiaj w gliwickich fabrykach zatrudnienie znajduje przeszło 500 osób. Powstają tu m.in. części strukturalne nadwozi, zawieszenia oraz innych systemów samochodów osobowych. Tylko w zeszłym roku zrealizowaliśmy sprzedaż o wartości 100 mln €. Prowadzone inwestycje będą zmierzać w kierunku utworzenia kolejnych miejsc pracy – wyjaśnia Rafał Lechowski, Dyrektor Zakładu w Gliwicach.

Według planów spółki w gliwickich zakładach zainstalowane zostaną nowoczesne cele spawalnicze i zgrzewalnicze. Podobne inwestycje będą miały miejsce w Mielcu. Tam firma rozbuduje jeden ze swoich obiektów, powiększając go o 1200 m² powierzchni produkcyjnej pod instalację nowoczesnej prasy.

Początkowo części z polskich zakładów produkowane były przede wszystkim dla General Motors i Ford. – W ostatnich latach zanotowaliśmy wzrost dostaw także dla niemieckich producentów: VW, BMW i Daimler. Nasze produkty trafiają do fabryk samochodów na całym świecie, nawet do USA, Brazylii czy Chin – mówi Janusz Soboń, Prezes Zarządu KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. Od początku swojej działalności koncern zainwestował w Polsce blisko 160 mln €.

Przez 15 lat działalności polskie zakłady KIRCHHOFF Automotive wypracowały sobie pozycję czołowego polskiego dostawcy dla producentów samochodów na całym świecie.