Jeszcze w sierpniu Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi dwie nowe linie autobusowe. Jedna z nich będzie kursować przez Zabrze

Jak poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego, 20 sierpnia uruchomione zostaną nowe linie autobusowe – M16 i M116. Zastąpią one dotychczasowe linie AP1, 53, 850 i 113N, zmienią się ponadto rozkłady jazdy linii 192 i 114.

Facebook/ ZTM info
Autobus ZTM

Linia M16 będzie kursować na trasie: Osiedle Wieczorka Dworzec – Bytom – Zabrze – Gliwice Arena Widowiskowo – Sportowa, natomiast linia M116 – na trasie: Osiedle Wieczorka Dworzec – Bobrowniki – Pyrzowice Port Lotniczy (Katowice Airport) – Siedliska Cargo (w dni robocze ma zapewnić dojazdy pracownikom terminala cargo na pyrzowickim lotnisku). – Nowe linie będą stanowiły szkielet połączeń między Gliwicami, Zabrzem, Bytomiem, Piekarami Śląskimi i Portem Lotniczym – zapowiada ZTM.

Według zapowiedzi ZTM, autobusy na liniach M16 i M116 będą kursować przez cały tydzień z częstotliwością co 60 minut przez całą dobę w dni robocze i co 120 minut w dni wolne od pracy – także przez całą dobę. – Autobusy linii M16 w kursach realizowanych do Piekar Śląskich na przystanku Osiedle Wieczorka Dworzec będą przechodziły do obsługi linii M116 w kierunku Portu Lotniczego zaś autobusy linii M116 na ww. będą przechodziły do obsługi linii M16 w kierunku Gliwic, dzięki czemu podróż na całej trasie będzie możliwa bez przesiadek – wyjaśnia ZTM.

Dla linii M16 uruchomione zostaną dodatkowe kursy na trasie Bytom Dworzec – Zabrze – Gliwice Arena Widowiskowo – Sportowa, dzięki czemu w wybranych godzinach autobusy pomiędzy Bytomiem i Gliwicami będą kursowały w dni robocze średnio co 30 minut, a w dni wolne średnio co 60 minut; ponadto w kursach tych obsłużona zostanie dzielnica Miechowice – podkreślają w ZTM.