Jaki piekarnik do pizzy wybrać? Ranking 2022

Neapolitańska, sycylijska, capricciosa, rzymska, hawajska czy polska – można wybierać w pizzę w różnym stylu i z różnymi dodatkami. To smaczne danie można także przygotować samodzielnie, ale przyda się do tego odpowiedni piekarnik. Polecamy kilka z nich dostępnych w MATRIXMEDIA.PL.

Piekarnik do pizzy zdjęcie główne

Pizzę najczęściej jemy „na mieście” w starannie wybrany lokalu. Można ją także zjeść z domu i to niekoniecznie gotowe mrożone danie kupione w markecie czy zamówioną z dowozem. Zrobiona samodzielnie z pewnością będzie smakować o wiele lepiej, ale nie każdy piekarnik nadaje się do jej upieczenia.

Jak upiec pizzę w domu?

W profesjonalnych piecach do pizzy temperatura sięga nawet 500°C. W domowych piekarnikach taką trudną osiągnąć, ale pizzę można upiec. Trzeba po prostu skorzystać z maksymalnych ustawień. Żeby była równomiernie wypieczona najlepiej wybrać termoobieg i dolną grzałkę lub termoobieg z grillem. Można ją piec na zwykłe blasze, ale o wiele lepiej sprawdzi się kamień do pizzy. Przy jego użyciu będzie się piec krócej, a temperatura będzie się równomiernie rozkładać.

- W naszym sklepie mamy wiele piekarników, które idealnie nadają się do domowego przygotowania pizzy. Niektóre z nich mają tryb pizza – wystarczy go włączyć i pizza będzie idealnie wypieczona – mówi Adam Wysocki - Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl.

Tryb pizza w piekarnikach Samsunga

Wśród piekarników, które doskonale nadają się do przygotowania pizzy w domowych warunkach wiele modeli do wyboru ma firma Samsung. To m.in. piekarnik SAMSUNG NV75N7626RB https://matrixmedia.pl/piekarnik-samsung-nv75n7626rb.html. Temperatura sięga do 275°C i jest też grill, który przyrumieni ser do pizzy i oczywiście termoobieg. Zastosowano tu także technologię Dual Cook, więc można jednocześnie przygotować dwa dania – pizzę i coś jeszcze. Piekarnik dzielony jest na dwie oddzielne strefy, których można używać niezależnie i piec w nich przy różnych ustawieniach temperatury i czasu. Dodatkowo drzwi piekarnika można otworzyć tylko w połowie, więc nie nie ma utraty ciepłe w drugiej strefie.

Inny model to SAMSUNG NV73J9770RS https://matrixmedia.pl/piekarnik-samsung-nv73j9770rs.html. Tu jest zakres temperatur od termoobieg 30 -275°C (termoobieg) i 100 – 300°C (grill) i tryb pizza! Można także skorzystać z technologii Vapour, czyli podgrzania pizzy za pomocą przegrzanej pary, co zapewni idealny smak odgrzewanej pizzy. Kolejna propozycja SAMSUNGA to piekarnik oznaczony NQ50J3530BB, który zapewnia szybkie i precyzyjne pieczenie.

- Ten piekarnik wyposażony jest w kilka systemów grzewczych, takich jak wspierany ruchem wentylatorów termoobieg, który dokładnie rozprowadza ciepło i apetycznie opieka potrawy, w tym oczywiście pizzę – tłumaczy Adam Wysocki z www.matrixmedia.pl.

Piekarniki Concept do pizzy

Domową pizzę można także przygotować w piekarnikach firmy CONCEPT. Wśród nich jest model ETV7460bc, https://matrixmedia.pl/etv7460bc-elektryczny-wielofunkcyjny-piekarnik-do-zabudowy-60-cm-black.html który oferuje 9 funkcji pieczenia, w tym gorące powietrze i grill. Dzięki wentylatorowi, który rozprasza gorące powietrze wewnątrz piekarnika, uzyskuje się szybsze i bardziej równomierne pieczenie pizzy. Dodatkowo przy pieczeniu gorącym powietrzem nie jest konieczne wstępne podgrzewanie piekarnika.

Ostatni z proponowanych przez nas piekarników do pizzy to CONCEPT ETV8560wh. Ten model oferuje aż 14 funkcji pieczenia, w tym jest program do pieczenia pizzy.

- Jest tu także opcja pieczenia gorącym powietrzem i można piec na dwóch blachach jednocześnie – czyli dwie pizze naraz. A dzięki otworom wewnątrz piekarnika będą równomiernie upieczone – dodaje Adam Wysocki.

W obu piekarnikach firmy Concept jest też grill, który doskonale przyrumieni ser na pizzy.