Ile kosztuje ubezpieczenie szyb samochodowych?

Ubezpieczenie szyb samochodowych chroni kierowców przed ponoszeniem kosztów związanych z uszkodzeniem bądź zniszczeniem tych części pojazdu. Polisa ma dobrowolny charakter i możesz ją dokupić do polisy OC lub AC, aby ubezpieczyciel pokrył koszty powstałej szkody. Sprawdź cenę zabezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie szyb samochodowych?

Czym jest ubezpieczenie szyb samochodowych?

Ubezpieczenie szyb samochodowych możesz dokupić do swojego OC lub AC. Nie można zawrzeć osobnej umowy, która chroniłaby jedynie tę część samochodu. Polisa umożliwia kierowcy zabezpieczenie się przed ponoszeniem kosztów związanych z odpryśnięciem, pęknięciem lub uszkodzeniem szyby, do którego może dojść w wyniku zdarzeń:

● losowych,

● atmosferycznych,

● spowodowanych przez osoby trzecie,

● będących wynikiem własnego działania właściciela pojazdu.

Warto przy tym pamiętać, że zakres ochrony będzie różnił się w zależności od tego, na jaką polisę się zdecydujesz. Aby maksymalnie zabezpieczyć się przed ponoszeniem kosztów naprawy szyby czołowej czy szyb bocznych, zapoznaj się z ubezpieczeniem szyb na Rankomat.pl i wybierz dla siebie najkorzystniejszą opcję.

Które ubezpieczenie wybrać?

Oferowane polisy różnią się od siebie ze względu na:

zakres ochrony

Zakres ochrony jest wskazany w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. W umowie znajdziesz informację na temat tego, w jaki sposób będą likwidowane powstałe szkody. Ubezpieczyciel wskaże także placówki, w których będą usuwane usterki szyb — najczęściej są to warsztaty partnerskie. W OWU znajdziesz też regulację limitu wiekowego pojazdu, do którego szyby są chronione.

sumę ubezpieczenia

Im wyższa jest kwota wskazana w polisie, tym lepiej dla właściciela pojazdu. Jeśli kwota będzie zbyt niska, nie wystarczy na pokrycie kosztów uszkodzenia szyb, jeśli jednocześnie dojdzie do usterki np. szyby czołowej oraz szyb bocznych.

rodzaj szyb podlegających ochronie

Należy sprawdzić, czy i w jaki sposób ubezpieczenie obejmuje konkretne szyby, pamiętając przy tym, że w niektórych pojazdach poza szybami czołową oraz bocznymi występują także szyberdach, szyby panoramiczne.

udział własny

Udział własny to wskazanie części kosztów, które właściciel jest zobowiązany ponieść w związku z naprawą uszkodzonej szyby. Najczęściej nakłada się go podczas naprawy drugiej lub kolejnej już usterki. Z perspektywy kierowcy najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybranie polisy, w której nie ma zobowiązania właściciela pojazdu do udziału w kosztach związanych z awarią.

Wybierając polisę dla siebie, porównaj ze sobą poszczególne rozwiązania i sprawdź, które najbardziej Ci się opłaca. Pamiętaj, że czasem warto nieco dopłacić do szerszego zakresu ochrony lub wyższej kwoty polisy, a później oszczędzać na naprawach usterek.

Ile kosztuje ubezpieczenie szyb samochodowych?

Koszt ubezpieczenia szyb samochodowych jest uzależniony od wielu czynników. Należą do nich m.in.:

● zakres ochrony,

● suma ubezpieczenia,

● zakres terytorialnego obowiązywania polisy — najczęściej jest ona ważna głównie w Polsce.

Jeśli chcesz sprawdzić kwotę polisy w Twojej sytuacji, odwiedź kalkulator OC AC — oblicz składkę ubezpieczenia online. Porównaj kilka ofert i wybierz tę, która będzie najkorzystniejsza, biorąc pod uwagę fakt, że cena rozwiązania oscylują w granicach kilkudziesięciu złotych.