Sanatoria zdjecie glowne

Gdzie po zdrowie, relaks i odnowę? Najlepsze sanatoria i uzdrowiska w Polsce

Już prawie przedwiośnie. Przyroda powoli budzi się do życia, a w Tobie energii coraz mniej? Coraz częściej odzywają się zaniedbane schorzenia, odporność na pospolite wirusy leci na łeb na szyję? Wszystko dookoła Cię irytuje a ciągłe zmęczenie daje w kość nie tylko Tobie, ale i rodzinie i współpracownikom? Nie lekceważ sygnałów, które daje ciało. To znak, że trzeba zadbać o siebie. Na szczęście ludzkość w swej mądrości wynalazła wieki temu uzdrowiska i sanatoria, które przywracają moc ciału i duchowi. Przygotowaliśmy kilka ciekawych i atrakcyjnych propozycji, gdzie znajdziemy odpoczynek, relaks, ale i specjalistów, którzy podreperują zdrowie. Polecamy!

Kiedy zamiast marzyć o wakacjach w egzotycznej Tajlandii albo na Mauritiusie, zaczynasz myśleć o turnusie w polskim uzdrowisku - to znak, że naprawdę potrzebujesz odnowy i relaksu.

Stereotyp sanatorium jako miejsca, gdzie NFZ wysyła schorowanych emerytów już dawno został obalony. Nowoczesne uzdrowiska mają ofertę dla gości w różnym wieku i o różnych potrzebach. Można skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego z dużą liczbą zabiegów, zaleconych przez lekarza uzdrowiskowego, ale równie dobrze można się wybrać na krótszy pobyt, skierowany na głęboki odpoczynek, wyciszenie myśli. Ba! Nawet weekend w takim miejscu może zadziałać zbawiennie.

Jeśli więc marzycie o sanatorium, to czas zrealizować to marzenie. Skorzystajcie z naszych propozycji.

Rozgość się w Uzdrowisku Ustroń!

Uzdrowisko Ustroń
Uzdrowisko Ustroń

Malownicze położenie obiektu w Beskidzie Śląskim, u stóp góry Równica, sprzyja regeneracji i powrotowi do zdrowia. W tym wyjątkowym miejscu podejście do medycyny to połączenie wiedzy lekarzy, fizjoterapeutów i technologii z niezwykłą mocą natury.

Specjalistyczne rehabilitacje i diagnostyka W JEDNYM MIEJSCU
Uzdrowisko Ustroń to miejsce, w którym pracują specjaliści w swojej dziedzinie, by skutecznie leczyć choroby cywilizacyjne i nie tylko. Zabiegi realizowane są w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia – jednej z największych baz zabiegowych w Europie. Na miejscu dostępne są specjalistyczne pobyty rehabilitacyjne:

 • rehabilitacja pulmonologiczna
 • rehabilitacja dla ozdrowieńców po COVID-19
 • rehabilitacja kardiologiczna
 • rehabilitacja neurologiczna (zwłaszcza po udarze mózgu)
 • rehabilitacja onkologiczna i obrzęku limfatycznego
 • rehabilitacja ortopedyczna

Można również skorzystać z pobytów z zabiegami Komfort lub Premium.

W ofercie znajdują się także: terapia bólu, urorehabilitacja, leczenie obturacyjnego bezdechu sennego. W Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia, usługi są świadczone w ramach Oddziałów Rehabilitacji Dziennej finansowanej przez NFZ, jak i komercyjnie (np. Pobyt Seniora).

Przyjedź po zdrowie i urodę!
Uzdrowisko Ustroń to także atrakcyjne przestrzenie, w których można wydobyć naturalne piękno swojego ciała, odpocząć i pozbyć się stresu. Są to m.in.: kompleks basenów solankowych, kriokomora ogólnoustrojowa i saunarium, strefa fitness, siłownia, strefa Spa & Wellness z bogatą ofertą rytuałów, zabiegi z wykorzystaniem borowiny i solanki.
Uzdrowisko Ustroń jest twórcą linii naturalnych kosmetyków Pelo - powstałych na bazie borowiny i termalnej leczniczej solanki, surowców z własnych złóż: https://pelokosmetyki.pl/.
Uzdrowisko Ustroń będące częścią Grupy American Heart of Poland to znaczący kompleks uzdrowiskowy w Europie.

Uzdrowisko Ustroń Zaprasza!
ul. Sanatoryjna 1,
43-450 Ustroń
Tel. +48 33 854 54 54
e-mail: rezerwacja@uzdrowisko-ustron.pl
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM

Uzdrowisko Cieplice - najstarszy kurort w Polsce, którego skarbem są lecznicze wody termalne

Uzdrowisko Cieplice, basen termalny Marysieńka
Uzdrowisko Cieplice, basen termalny Marysieńka

Zima pomału dobiega końca. Co za tym idzie, coraz więcej mieszkańców Śląska i Zagłębia marzy nie tylko, aby odpocząć od codziennych obowiązków, ale przede wszystkim pragnie podreperować własne zdrowie. Co tu ukrywać, ostatnie miesiące dały im mocno w kość. Idealnym do tego miejscem są Cieplice, których nieocenionym skarbem są lecznicze wody termalne. Oczywiście ta uzdrowiskowa część Jeleniej Góry ma wiele do zaoferowania. Szczegóły poniżej.

Cieplice dlaczego warto je odwiedzić?

Cieplice to najstarszy w Polsce, założony w 1281 roku kurort, będący dziś uzdrowiskową częścią Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie). Największym skarbem Cieplic są lecznicze wody termalne.
Podgórski klimat, z dużym rocznym nasłonecznieniem oraz małą ilością opadów, działa na osoby przyjezdne bodźcowo i hartująco.

Bogactwo naturalne
– termy z gorącymi źródłami o temperaturze dochodzącej do 90°C. Cieplickie złoża leczniczych wód termalnych jako jedyne w Polsce o temperaturze dochodzącej do 90°C, wykorzystywane są w leczeniu schorzeń:

 • narządu ruchu (reumatologia, ortopedia, neurologia, osteoporoza),
 • układu moczowego (urologia, nefrologia),
 • okulistyce.

Wody te zapobiegają krystalizacji kwasu moczowego i tworzeniu się kamieni nerkowych, zwiększają mineralizację kości, działają antybakteryjnie, zapobiegają próchnicy zębów, a także silnie rozgrzewają.

Zabiegi lecznicze - Zakład Przyrodoleczniczy wykonuje 80 rodzajów zabiegów z zakresu wodolecznictwa, peloidoterapii, inhalacji oraz kinezyterapii, światło- i elektrolecznictwa na bazie: leczniczych wód mineralnych (fluorkowo-krzemowych, hypotonicznych, słabo zmineralizowanych, zasadowych) i borowin typu wysokiego. Fachowy personel medyczny i rehabilitacyjny gwarantuje jakość kuracji. Mieszkańcy Śląska i Zagłębia, którzy postanowią odwiedzić Cieplice będą mogli podreperować swoje zdrowie, a przy okazji odpoczną od miejskiego zgiełku.

Zapraszamy na kurację do Cieplic – pobyty komercyjne oraz ze skierowaniem NFZ i ZUS.

Uzdrowisko Cieplice zaprasza!
ul. Ściegiennego 9B
58-560 Jelenia Góra
Tel. +48 75 75 33 143
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM

Leczenie, wypoczynek i rekreacja w Iwoniczu-Zdroju

Sanatorium Stare Łazienki, Iwonicz-Zdrój
Sanatorium Stare Łazienki, Iwonicz-Zdrój

Iwonicz-Zdrój to jedno z najstarszych i najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce. Położone w woj. podkarpackim, wśród lasów Beskidu Niskiego, w dolinie Iwonickiego Potoku, słynie z unikalnego, leczniczego mikroklimatu oraz czystego środowiska naturalnego. Doskonałe warunki klimatyczne sprzyjają leczeniu, rehabilitacji i prozdrowotnemu wypoczynkowi, które gwarantuje „Uzdrowisko Iwonicz” S.A., kontynuator ponad 440-letniej tradycji lecznictwa opartego na naturalnych surowcach.

„Uzdrowisko Iwonicz” S.A. posiada bogatą bazę sanatoryjną i zabiegową. Składają się na nią sanatoria:

 • „Pod Jodłą”,
 • „Stare Łazienki”,
 • „Biały Orzeł”,
 • Sanatorium nr IV,
 • Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny „Excelsior”,
 • Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego,
 • Pijalnia Wód Mineralnych.

Piękne, troskliwie odrestaurowane budynki, położone w centrum miejscowości zachwycają architekturą o wyjątkowej wartości zabytkowej. Nowoczesna baza zabiegowa, wyposażona w innowacyjne urządzenia rehabilitacyjne, znakomita kadra medyczna oraz bogaty program zabiegów leczniczych, także tych z wykorzystaniem miejscowych bogactw naturalnych, czynią Iwonicz-Zdrój jednym z najbardziej renomowanych uzdrowisk w Polsce.

Największym bogactwem Iwonicza-Zdroju są złoża mineralnych wód leczniczych. Zaleca się tu kuracje pitne wodami leczniczymi, wydobywanymi bezpośrednio z iwonickich źródeł. Wody te służą również do zabiegów balneologicznych oraz inhalacji a także do ważenia wykorzystywanej do kąpieli soli. Stanowią także bazę unikatowych kosmetyków Iwoline, produkowanych przez Uzdrowisko.

„Uzdrowisko Iwonicz” S.A. przygotowało dla swoich Gości atrakcyjne pakiety pobytowe z zabiegami leczniczymi i rehabilitacyjnymi, dostosowanymi do indywidualnych potrzeb. Goście Uzdrowiska mogą również korzystać z szerokiej oferty SPA. Pakiety regeneracyjno-wypoczynkowe, antystresowe oraz SPA&Wellness z programami pielęgnacyjnymi na twarz i ciało, masażami, aromafitoterapią w jaskini solnej oraz rekreacją w basenie z jacuzzi doskonale uzupełniają podstawową działalność kurortu.

Aktualnie w Uzdrowisku Iwonicz obowiązuje PROMOCJA -20% na pakiety pobytowe, ważna do 28 marca 2024 r. https://uzdrowisko-iwonicz.com.pl/pobyty-komercyjne/

„Uzdrowisko Iwonicz” S.A.
al. Torosiewicza 2
38-440 Iwonicz-Zdrój
Tel. +48 13 430 87 80, 13 430 87 64
e-mail: iwonicz@uisa.pl
WWW | FACEBOOK
Kosmetyki Iwoline
WWW | FACEBOOK

Uzdrowisko Lądek-Długopole – źródło udanego leczenia

Uzdrowisko Lądek-Długopole
Uzdrowisko Lądek-Długopole

„Uzdrowisko Lądek-Długopole” S.A. to dwa wyjątkowe uzdrowiska, położone w uroczych sudeckich dolinach, w których poza łagodnym górskim klimatem, czystością powietrza i pięknym krajobrazem znajdują się dobrodziejstwa natury. Spółka prowadzi działalność z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego, rehabilitacji i turystyki zdrowotnej. Wielowiekowa tradycja prowadzenia kuracji uzdrowiskowych w Lądku-Zdroju i w Długopolu-Zdroju uzasadniona jest występowaniem w tych kurortach wyjątkowych złóż wód i gazów leczniczych.

W Lądku-Zdroju bije aż siedem źródeł leczniczej wody: są to termalne, słabo zmineralizowane wody siarczkowo-siarkowodorowo-fluorkowe i radoczynne. Wykorzystując to bogactwo, Lądek-Zdrój stał się słynnym polskim uzdrowiskiem kąpielowym. Naturalnym bogactwem Długopola-Zdroju są lecznicze wody mineralne, swoiste szczawy wodorowęglanowe z istotną klinicznie zawartością żelaza, magnezu i sodu, bogato nasycone dwutlenkiem węgla. W Długopolu-Zdroju biją trzy źródła mineralne, których wody wykorzystywane są do kuracji pitnej i zabiegów wodnych.

Oba uzdrowiska oferują po kilkadziesiąt rodzajów zabiegów, a ich ranga na rynku usług uzdrowiskowych została ugruntowana nie tylko wielowiekową tradycją, ale również pozytywnymi wynikami badań, prowadzonych przez liczne akademickie ośrodki naukowe. Obok wyjątkowej gamy zabiegów balneologicznych i fizykalnych, w obu kurortach udostępniono innowacyjne terapie umożliwiające szybką i skuteczną rehabilitację z wykorzystaniem najnowszych technologii i metod usprawniania. Osoby ze znacznie ograniczoną sprawnością mają możliwość powracania do zdrowia w jednym z najlepiej przygotowanych do kompleksowej rehabilitacji - lądeckim szpitalu „Stanisław”. Gwarancja nowoczesnego, szybkiego i skutecznego leczenia oraz tradycyjnych metod balneologicznych z najnowszymi osiągnięciami rehabilitacji, stawia Spółkę wśród liderów na rynku usług uzdrowiskowych i rehabilitacyjnych.

Ponadto w Lądku-Zdroju od wielu lat, z sukcesami, działa Dolnośląskie Centrum Diagnostyki i Terapii Osteoporozy, które oferuje nowoczesne, kompleksowe i profesjonalne diagnozowanie oraz leczenie osteoporozy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Szczegółowe informacje:
www.uzdrowisko-ladek.pl

"Uzdrowisko Lądek-Długopole" S.A.
ul. Wolności 4
57-540 Lądek-Zdrój
Tel.+48 74 81 46 455
WWW
| FACEBOOK

Turnusy rehabilitacyjne w górskim uzdrowisku – Świeradowie-Zdroju

Hotel Sudetia, Świeradów-Zdrój
Hotel Sudetia, Świeradów-Zdrój

Ośrodek leczniczy Hotel Sudetia w Świeradowie-Zdroju zaprasza mieszkańców województwa śląskiego na wypoczynek i specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne w górskim uzdrowisku – Świeradowie-Zdroju.

Doskonała lokalizacja
Hotel znajduje się na Dolnym Śląsku w perle Gór Izerskich - Świeradowie-Zdroju (Bad Flinsberg). Jest położony na styku trzech państw: Polski, Czech i Niemiec, więc przy okazji pobytu w ośrodku można odwiedzić sąsiednie kraje. Świeradów dzieli od Czech zaledwie 10 km, a od Niemiec – 45 km.

Regeneracja organizmu i aktywny wypoczynek
Uzdrowisko przyciąga zarówno amatorów aktywnego wypoczynku, zwiedzania i wycieczek w góry, jak i osoby przyjeżdżające w celach zdrowotnych. Świeradów słynie z naturalnych środków leczniczych. Przed wojną znane było hasło „RADIUM-MINERAL-MOOR” (radon-wody mineralne-borowina). Wszystkie te środki lecznicze są nadal stosowane w ośrodku leczniczym Hotel Sudetia. Kuracja radonowa jest prowadzona w trzech formach:

 • kąpieli,
 • inhalacji,
 • kuracji pitnych.

Woda mineralna jest bogata w magnez i wapń, okłady borowinowe są przygotowywane z naturalnej borowiny.

Szeroka oferta terapeutyczna
W ośrodku leczniczym Hotel Sudetia, podczas rozmowy konsultacyjnej, zabiegi są dostosowywane do indywidualnych potrzeb. Do najpopularniejszych zabiegów terapeutycznych, oferowanych Gościom w Hotelu Sudetia należą:

 • Terapia manualna,
 • Borowina,
 • Gimnastyka w basenie,
 • Fala uderzeniowa szwajcarskiej firmy Storz Medical,
 • Elektroterapia i magnetoterapia,
 • Laseroterapia wysokoenergetycznym laserem HILT HIRO.3 oraz MLS M6
 • Kąpiele radoczynne, kwasowęglowe, perełkowe,
 • Inhalacje radoczynne, jodowo-bromowe, lekowe,
 • Masaże,
 • Hydro-jet w wannie Trautwein o mocy 4kW,
 • Drenaż limfatyczny,
 • Parafina,
 • Refleksoterapia,
 • Kuracja pitna.

Ponadto Goście korzystają z wielu form aktywnego spędzania wolnego czasu. W zimie to oczywiście narciarstwo zjazdowe i biegowe na licznych trasach w okolicy. Z kolei latem na Gości czeka około 300 km ścieżek rowerowych, m.in. trasy single-track, a także górskie trasy piesze w Górach Izerskich i Karkonoszach
Bez względu na to, czy preferujesz relaksujący wypoczynek czy aktywny tryb życia, ośrodek leczniczy Hotel Sudetia zapewni Ci wspaniałe doświadczenia i niezapomniane wspomnienia.

Hotel Sudetia zaprasza!
ul. Zielona 6
59-850 Świeradów-Zdrój
Tel. +48 75 783 51 26
e-mail: recepcja@hotelsudetia.pl
WWW | FACEBOOK

Niech te propozycje staną się inspiracją do skorzystania z miejsc, które nie tylko dbają o nasze zdrowie, ale także oferują niezapomniane chwile relaksu i odprężenia w pięknych polskich krajobrazach. Warto jednak pamiętać, że mimo licznych dodatkowych atrakcji, głównym celem naszej wizyty w uzdrowisku jest poprawa zdrowia. Wybierając miejsce, do którego planujemy się udać, warto wziąć pod uwagę jego specjalizację i dostosować ją do naszych schorzeń. Dzięki temu będziemy mogli w pełni skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez dane miejsce. Życzymy wszystkim kuracjuszom udanego pobytu oraz szybkiego powrotu do zdrowia.