"Gdy wypiję nie wiem co robię". Grozi mu 5 lat

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 50-latkowi, który 28 marca br. w przy ulicy Floriana, podpalił kontener na odpady. Mężczyzna po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że gdy wypije alkohol, to sam nie wie co robi, a śmietniki podpalił z nudów. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Pozar

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i dochodzeniowej policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu ustalili sprawcę popalanie kontenerów na odpady przy ulicy Floriana 9a, 9b, i 20, które miało miejsce w dniu 26 marca 2021 r.

Jak się okazało zatrzymany przez policjantów 50-letni mieszkaniec Zabrza, który na codzień nie pracuje i utrzymuje się ze zbieractwa, kontenery podpali z nudów. Jak tłumaczył policjantom, był pijany i podpalenie śmietników wydało mu się zabawne.

Wskutek jego bezmyślnego zachowania spłonęły dwa kontenery na odpady, a wartość strat wyniosła ponad 2 tysięcy złotych. Na szczęście w tym przypadku ogień nie rozprzestrzenił się. Kilka dni temu śledczy skierowali akt oskarżenia przeciwko 50-latkowi.

Kodeks karny za to przestępstwo zniszczenia mienia przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

czytaj więcej:

Ofiary przemocy Zabrze

Dwóch zabrzan znęcało się nad swoimi rodzinami

Siltech Zabrze 2

Karetki pod prywatną kopalnią Siltech w Zabrzu

Znecanie nad zona zabrze

Przez ponad 4 lata znęcał się nad swoją żoną

Zabrze. Policja pod stadionem

Dlaczego na stadion przyjechało wczoraj tyle...

Poszukiwane

Referat ds. Przestępczości Nieletnich szuka...

nielegalne_wyscigi_zabrze

Koniec nielegalnych wyścigów na ulicach Zabrza?

Policja

Czerpali korzyści z prostytucji. Policja...