"Gdy wypiję nie wiem co robię". Grozi mu 5 lat

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 50-latkowi, który 28 marca br. w przy ulicy Floriana, podpalił kontener na odpady. Mężczyzna po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że gdy wypije alkohol, to sam nie wie co robi, a śmietniki podpalił z nudów. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Pozar

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i dochodzeniowej policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu ustalili sprawcę popalanie kontenerów na odpady przy ulicy Floriana 9a, 9b, i 20, które miało miejsce w dniu 26 marca 2021 r.

Jak się okazało zatrzymany przez policjantów 50-letni mieszkaniec Zabrza, który na codzień nie pracuje i utrzymuje się ze zbieractwa, kontenery podpali z nudów. Jak tłumaczył policjantom, był pijany i podpalenie śmietników wydało mu się zabawne.

Wskutek jego bezmyślnego zachowania spłonęły dwa kontenery na odpady, a wartość strat wyniosła ponad 2 tysięcy złotych. Na szczęście w tym przypadku ogień nie rozprzestrzenił się. Kilka dni temu śledczy skierowali akt oskarżenia przeciwko 50-latkowi.

Kodeks karny za to przestępstwo zniszczenia mienia przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

czytaj więcej:

Łabędź na DTŚ

Uwaga, łabędź na DTŚ! Interweniowali policjanci

Narkotyki w Zabrzu

Policjanci zatrzymali pseudokibica z 3 kg narkotyków

Uwaga wypadek

Zderzenie motocyklu i osobówki na ul. Bytomskiej

Pożar traw w Zabrzu

Plaga podpaleń traw w Zabrzu

dachowanie-opla-dk88-gliwice

Wypadek na DK88. Ranna jest jedna osoba

Zabrze4

To nie był mecz przyjaźni. I nie obyło się bez incydentów

64 656823

Pijana w sztok kobieta "opiekowała się" 2-latkiem