Fundacja Zarys zorganizowała kolejny transport darów dla Ukrainy. W tydzień zebrane 220 tys. zł

To już drugi transport darów zorganizowany przez zabrzańską fundację darów. W niespełna tydzień zebrano 220 tys. zł. Transport zorganizowany został wspólnie z Fundacją Solidarności Międzynarodowej. 14 marca br. wyruszył w kierunku Lwowa.

Dary o wartości 220 tys. złotych zostały zebrane w niespełna tydzień dzięki wsparciu darczyńców. Do lwowskiego szpitala dostarczone zostaną m.in. skalpele, igły, szwy chirurgiczne, kaniule, strzykawki, asortyment do drenażu ran, cewniki, zestawy do odsysania pola operacyjnego, materiały opatrunkowe, paski do zamykania ran, folie i serwety operacyjne, kompresy, resuscytatory, rękawice
diagnostyczne i chirurgiczne, maski chirurgiczne. W sumie będzie to ponad 80 000 sztuk, 33 palety - tir został w całości wypełniony.

Dlaczego sprzęt medyczny?

Obecnie najbardziej obciążone są ukraińskie szpitale. Skutkami ostrzału jest potrzeba reorganizacji placówek.

- Liczba rannych wzrasta każdego dnia, a to przekłada się na coraz większe zapotrzebowanie na środki medyczne. Analizując listy z towarami, które wysyłamy do Ukrainy, łatwo zauważyć, że z każdym, kolejnym dniem wojny zawierają one coraz więcej środków przeznaczonych do wykonywania procedur chirurgicznych – uzasadnia Paulina Roterman, Prezes Zarządu Fundacji ZARYS.

Przypomnijmy, że pierwszy transport darów fundacji Zarys został wysłany 1 marca. Jego wartość opiewała na wartość 200 tys. zł. Tir ze środkami medycznymi dotarł do Łucka, gdzie wołyński oddział Ministerstwa Zdrowia rozdysponował towar do placówek szpitalnych.

Największy magazyn sprzętu medycznego

ZARYS International Group posiada największy magazyn sprzętu jednorazowego medycznego w Europie. Dzięki temu pracownicy fundacji mogą kompleksowo wspierać Ukrainę w zapewnianiu stałych dostaw do certyfikowanych produktów medycznych.

Dzięki stałemu kontaktowi z z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia Ukrainy daje możliwość przygotowania najbardziej oczekiwanych artykułów.

czytaj więcej:

Wybory do rady dzielnic zabrze

Już w niedzielę odbędą się wybory do rady dzielnicy

Hotel Belmare 2

Jesienny odpoczynek nad polskim morzem? Dlaczego nie!

Górski Raj

Organizacja imprezy integracyjnej? Górski Raj zaprasza!

Zdjęcie Główne

Botaniczna Park – osiedle inne niż wszystkie

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Zrzut ekranu 2018 02 14 o 13 53 10

Areszt śledczy w Zabrzu ma zostać zlikwidowany....