Fundacja zabrzańskiej firmy Zarys wysłała do Ukrainy tira pełnego środków medycznych wartych 200 tys. zł

Fundacja ZARYS sfinansowała dostawę środków medycznych dla Ukrainy. Pełen towaru TIR zawiera 27 palet ze sprzętem o wartości bliskiej 200 tys. zł. To pierwsza akcja zorganizowana przez Fundację ZARYS wspólnie z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy.

Rozpoczęta w miniony czwartek rosyjska inwazja na Ukrainę skłoniła zabrzańską firmę ZARYS International Group, założyciela fundacji, do aktywności wykraczającej poza regularne strategie biznesowe.

Fundacja ZARYS korzystając z zasobów medycznych i bazy logistycznej ZARYS International Group przygotowała ładunek zawierający:

  • podstawowe materiały opatrunkowe,
  • rękawice chirurgiczne i diagnostyczne,
  • maski chirurgiczne,
  • koce termiczne,
  • igły iniekcyjne, strzykawki, szwy,
  • przyrządy do infuzji,
  • fartuchy chirurgiczne wzmocnione,
  • uniwersalne zestawy opatrunkowe,
  • zestawy do cewnikowania,
  • pojemniki na odpady medyczne.

Środki zostały kupione od ZARYS International Group, opłacone z budżetu Fundacji. Transport został zorganizowany przy bezpośredniej współpracy z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy. Towar przekroczy granicę w Dorohusku i trafi do Łucka, gdzie wołyński oddział Ministerstwa Zdrowia rozdysponuje towar na potrzeby szpitali.

- W Ukrainie rozpoczęły się działania wojenne. Weszliśmy w fazę gorącej otwartej walki z agresorem. Ukraińcy robią wszystko, co możliwe i niemożliwe, aby chronić swoją ojczyznę. W tych trudnych czasach jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc. Serdecznie dziękujemy - mówi Iryna Korolchuk z Ministerstwa Zdrowia Ukrainy.

Fundacja ZARYS zapowiada, że to nie koniec ich działań. Rozpoczyna zbiórkę na kolejne transporty. Kontakt z przedstawicielami Fundacji ZARYS poprzez stronę internetową www.fundacjazarys.pl

- Fundacja ZARYS została powołana do życia jako kontynuacja realizowanej podczas pandemii inicjatywy #ZARYSpomaga. W najczarniejszych scenariuszach nie przewidywałam, że jej debiut zbiegnie się z atakiem Rosji na Ukrainę. Ta sytuacja określiła nasze priorytety na najbliższy czas – organizowanie dostaw produktów medycznych na Ukrainę. Wszystkich przedstawicieli świata biznesu, którzy chcą pomóc w zapewnieniu środków medycznych ofiarom działań wojennych proszę o kontakt. – mówi Paulina Roterman, prezes Fundacji ZARYS

czytaj więcej:

Koleje Śląskie

Koleje Śląskie i ZTM bezpłatne dla obywateli Ukrainy

Da5a2f8be62b9e70b88e8e9acca66a7b

Podziel się szpikiem! Przyjdź na Pl. Krakowski

E1a5260e14d121b13781ae5a05e2a9ed

Poznaj tajniki „szczupłego zarządzania”

B96b0675996074d026b87e19f230d72d

WTA i atrakcje dla mieszkańców. Zobacz program!

Eb33629b54975df1cfb48d524a4adb80

Remont na DK88. Prace ruszą dopiero pod koniec...

B2580c8013b9b11cb22b7b3e60685368

Remont wiaduktu na DK88. Zobacz, gdzie...

Estakada otwarta dla kierowców!