Finał WOŚP 2024 w Zabrzu. Będzie się działo!

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia. Celem zbiórki jest pozyskanie funduszy na zakup sprzętu służącego diagnozowaniu, monitorowaniu oraz rehabilitacji chorób płuc u pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

UM Zabrze
Bieg orkiestrowy

Hasło „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” wyjaśnia intencje fundacji organizującej zbiórkę. Zebrane środki 28 stycznia zostaną przeznaczone na zakup urządzeń do diagnostyki obrazowej, czynnościowej, endoskopowej, rehabilitacji oraz torakochirurgii.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jednodniowe wydarzenie, które odbywa się od 1993 roku. W każdej edycji towarzyszą mu dodatkowe akcje, takie jak koncerty, pokazy artystyczne czy aukcje internetowe. Zabrzański Sztab WOŚP, działający przy Stowarzyszeniu „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”, serdecznie zaprasza na 32. Finał WOŚP, który odbędzie się 28 stycznia w godzinach 12:00-22:00, na terenie Zabrzańskiego Centrum Handlowego Platan. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowano wydarzenie pod hasłem „WOŚP dla Dzieci – Dzieci dla WOŚP”, obfitujące w zabawę, emocje oraz niespodzianki.

Sztab WOŚP Zabrze, we współpracy z Biegiem Pluszaka (Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”), zachęca także do udziału w VIII Zabrzańskim Biegu Orkiestrowym – „Biegu dla WOŚP”, planowanym na 27 stycznia. Biegi na dystansie 3 i 6 km (bez ograniczenia wiekowego) oraz nordic walking stanowić będą propagowanie akcji „Policz się z cukrzycą” i Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Ponadto, mają promować wiedzę na temat cukrzycy, zdrowego stylu życia oraz zbierać fundusze na pompki insulinowe dla ciężarnych kobiet.

Zapisy można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy oraz zapoznać się z regulaminem zawodów.

To jednak nie koniec atrakcji na najbliższą sobotę. Sztab WOŚP Zabrze serdecznie zaprasza na muzyczną podróż z okazji 32. Zabrzańskiego Finału WOŚP do Kina „Roma” o godzinie 18:00. Na scenie zaprezentują się: Andrzej Domżoł, zespół 418, TabulaRasa oraz CoverNostra.