Finał w Kotle Czarownic, a jutro... kolejne eliminacje, tym razem w Zabrzu!

Już jutro, 14 sierpnia zostanie rozegrana druga runda eliminacji w ramach piłkarskich zawodów młodzików o Puchar 100. Rocznicy III Powstania Śląskiego. Organizatorem Turnieju jest Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia, a całość spotkań odbywa się pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Zdjęcie Główne
- Instytut chce promować i wspierać zarówno działania aktywizujące młodzież, jak i w swych przedsięwzięciach wykazywać, że idea fair play jest uniwersalna w każdej, nie tylko sportowej, relacji między ludźmi. A obserwowanie dzieci, które już przejawiają determinację i wolę uczciwej rywalizacji potwierdza, że sport jest niezbędny jako stały element rozwoju lokalnej społeczności - mówi Alina Nowak, wiceprezes IRRS. - Pomysł na Turniej był prosty. Zaprosiliśmy wojewódzkie drużyny, zapewniliśmy im jak najbardziej zbliżone do profesjonalnych warunki gry i zagwarantowaliśmy, że w meczu finałowym zagrają na zawodowym boisku. I po pierwszych zawodach już mogę powiedzieć, że ten pomysł działa. Widzimy grę pełną pasji, pięknych rozegrań i marzenia o meczu we wielkim finale. Dodajmy do tego arcysportową atmosferę Zabrza i tym samym mamy zapewniony niezwykły sobotni spektakl dla miłośników piłki nożnej – kończy.
Puchar

Przypomnijmy, że w eliminacjach, w każdym z miast, zagrają łącznie 24 drużyny (po 12 drużyn z każdego rocznika), by ostatecznie zawalczyć o główne trofeum w legendarnym Kotle Czarownic, czyli na Stadionie Śląskim. Teraz czas na Zabrze, miasto, którego ogromny potencjał sportowy wzmocniła legenda piłki, czyli Łukasz Podolski.

- Druga odsłona naszego Turnieju będzie miała miejsce w mieście czternastokrotnego mistrza polski, czyli Górnika Zabrze, tego samego zespołu, który grał m.in. z Manchesterem United na Stadionie Śląskim. Piłka nożna jest dla nas spoiwem wielopokoleniowym - mówi Dylan Błażejowski, członek komisji rewizyjnej IRRS. - Naszym młodym zabrzańskim czempionom życzę co najmniej sławy Milika, Skorupskiego czy Piszczka. I oczywiście wygranej w finale na płycie głównej, niech to będzie przedsmak wspaniałych karier sportowych. Powodzenia i do boju, zabrzanie! – dodaje.
Terminarz

Finał Turnieju odbędzie się 29 sierpnia w godzinach od 10:00 do 17:00 na Stadionie Śląskim. Cztery drużyny zagrają o Wielki Puchar. I tak oto połączy się upamiętnianie historycznej rocznicy w regionie z pięknem sportu, który dzięki poświęceniu powstańców może mieć miejsce w wolnym i polskim województwie.

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Zdjęcie Główne

Efekty wsparcia w czasie pandemii