Festiwal Historii Alternatywnej. Spotkania z popularnymi pisarzami i historykami

Historia Alternatywna

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się w Zabrzu III edycja Festiwalu Historii Alternatywnej Alterhistw.

W postindustrialnych przestrzeniach Sztolni Królowa Luiza odbędą się prelekcje i spotkania autorskie z popularnymi pisarzami z nurtu fantastyki, historii, a przede wszystkim historii alternatywnej. W tym roku tematem wiodącym do tworzenia alternatywnych rozważań będzie bitwa pod Chocimiem z 1621 roku, której 400 – setna rocznica przypada jesienią tego roku.

W Festiwalu weźmie udział plejada najpopularniejszych pisarzy w Polsce m.in: Andrzej Pilipiuk, Marcin Ciszewski, Adam Przechrzta, Sławomir Koper, Piotr Langenfeld, Jacek Komuda, Michał Gołkowski, Krzysztof Haladyn, Wojciech Harpula, Arkady Saulski oraz wielu innych historyków, publicystów i pasjonatów historii: Krzysztof Tracki, prof. UŚ Miłosz Skrzypek, Mikołaj Marcela, Marcin Domagała, Michał Gruszczyński, Piotr Gociek, Jarosław Żamojda, Marek Farfos, prof. Adam Regiewicz.

W programie znajdzie się też prelekcja dla miłośników historii bimbrownictwa, którą wygłosi wiceprezes Fundacji ” Ku Przeszłości” oraz kustosz Muzeum Bimbrownictwa w Wojsławicach Marek Farfos.

Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników gier RPG i planszówek o tematyce bitwy chocimskiej. Na stole pojawią się planszówki związane z historią I Rzeczpospolitej oraz historii nowożytnej. Będą gry wojenne, ekonomiczne, przygodowe, duże planszówki i małe karcianki. Chętnych do udziału w sesjach RPG zapraszamy do zapisywania się przez fanpage Alterhist.

Festiwal Historii Alternatywnej


czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Jura Krakowsko-Częstochowska - atrakcje dla każdego

Plac Mozaikowy, Park Śląski

Plac Mozaikowy to nowość w Parku Śląskim. Ściany z mozaikami

Idealnie3

Piękne, idealnie gładkie ciało? Wybierz innowacyjną i...

Walentynki gliwice

Wymarzona randka w Glamour Day Spa: wSPAniały konkurs...

Olej1

Jak prawidłowo zbilansować tłuszcze w diecie cukrzyka?

Ulicznicy1

Zaprojektuj plakat 9. edycji "Uliczników"!

0506f7e99ccc886a2e2f977708283230

Konkurs! Skosztuj smaku świeżości w Barze Kuchnia