FCC Polska zakupiło respiratory tlenowe dla Szpitala Miejskiego

Zakupiony sprzęt przeznaczony będzie dla pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową i zapaleniem płuc...

F493 CD58 4077 4 FF4 8 A54 274 F6185 DD06

Przekazany sprzęt bazuje na wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej. Jest to nowa metoda podawania tlenu, która w wielu przypadkach pozwala uniknąć konieczności użycia respiratora, a dzięki odpowiedniemu ogrzaniu i nawilżeniu podawanej mieszanki zwiększa oczyszczenie dróg oddechowych i komfort pacjenta. Nowe wyposażenie będzie szczególnie przydatne w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, ponieważ może znacząco wspierać terapię osób chorych na COVID.

Wysokoprzepływowa terapia tlenowa to szybka, bezpieczna i sprawdzona metoda - Szpital Miejski w Zabrzu posiada w swoim użyciu już sześć urządzeń opartych na takim sposobie leczenia. Teraz wyposażenie Szpitala zwiększy się o dwa kolejne, przekazane przez FCC Polska. Wartość urządzeń zakupionych przez spółkę to ponad 25 000 zł.

- Zakupiony sprzęt przeznaczony będzie dla pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową i zapaleniem płuc, także w przebiegu choroby COVID19. Zastosowanie tego typu tlenoterapii niejednokrotnie pozwala u tych chorych uniknąć respiratoroterapii i poprawia wyniki leczenia – tłumaczy Bożena Śliwa-Rak, ordynator oddziału COVID-owego Szpitala Miejskiego w Zabrzu. W obecnej sytuacji, gdy wszyscy zmagamy się z kolejną falą zachorowań na COVID, każde wsparcie jest „na wagę złota”. Dlatego jesteśmy niezwykle wdzięczni za pomoc okazaną przez FCC Polska – podkreśla.

Co istotne, zakupiony sprzęt będzie mógł wspomagać zabrzańskich lekarzy również w kolejnych latach, w codziennej terapii chorych z problemami płucnymi. Sprawdzi się on zarówno w leczeniu osób dorosłych, jak i dzieci, dzięki temu, że posiada dwa tryby pracy, dostosowane do potrzeb pacjentów w różnym wieku.

- FCC Polska od lat stara się angażować w życie społeczne regionu i na różne sposoby wspomagać jego mieszkańców. Stąd też naturalnym krokiem było dla nas w obecnej sytuacji wsparcie tych, którzy potrzebują tego najbardziej – służb medycznych. – mówi Paweł Szewczyk, prezes FCC Polska. – Nasza pomoc niech będzie nie tylko wyrazem troski o nas wszystkich, ale również podziękowaniem dla wszystkich lekarzy za ich ciężką i wytrwałą pracę – podkreśla.

Nowe urządzenia z naklejką FCC Polska trafiły już do jednostki w Zabrzu, gdzie będą mogły służyć mieszkańcom naszego regionu i wspierać ich w powrocie do zdrowia.

czytaj więcej:

585a2d49 cea7 4da9 8704 ac2ca068b48c

Obraził nauczycielki ubrane na czarno. Został...

Zabrze barbershop

Najbardziej męski salon w okolicy. Rozmawiamy z...

Skoda superb gliwice

Wyjechał na wakacje, gdy wrócił, samochodu już...

Zrzut ekranu 2016 07 22 o 13 07 49

Pazura, Grabowski, Piasecki, Wyrwigrosz,...

DK 88

Rozpoczyna się podnoszenie wiaduktu nad DK88....

Owad palmiarnia

Często przybierają niezwykłe formy. Wabią swoje...

IMG 9872

W Gliwicach pojawi się 20 nowoczesnych...