Erasmus pomaga małemu Szymonkowi. Zbiórka publiczna, bieg i piknik na Politechnice

Erasmus gliwice
Zawsze warto pomagać, tego jesteśmy pewni! W najbliższą sobotę będzie ku temu najlepsza okazja. Zapraszamy Was serdecznie na charytatywne karaoke, podczas którego zbierane będą pieniądze dla chorego Szymonka.

Kim jest Szymonek?

Szymon Skotnicki, kilkuletni mieszkaniec Gliwic zmaga się z problemami rozwojowymi na podłożu autystycznym. Przechodzi terapię indywidualną, neurologiczną oraz integracji sensorycznej. Polegają one głównie na wyrównywaniu jego deficytów rozwojowych względem jego rówieśników, tak aby umożliwić mu w przyszłości jak największą samodzielność. Ponieważ jego rozwój jest dysharmonijny to Szymon w niektórych dziedzinach jest poniżej swojego wieku, a w innych powyżej. Największe problemy ma z mową. Od czasu kiedy objęty jest intensywnie terapią bardzo się rozwinął i różnice rozwojowe znacząco się zmniejszyły, w niektórych jest w normie. Niestety musi być cały czas poddawany terapii, ponieważ to ile teraz osiągnie wpłynie na jego przyszłość. Szczególnie potrzebna jest terapia logopedyczna, gdyż mało mówi, oraz terapia integracji sensorycznej z powodu zaburzeń przewodzenia bodźców. Indywidualna terapia stymuluje rozwój ogólnie i zmniejsza dystans w kontaktach społecznych.

Zbiórka publiczna na wydziałach Politechniki Śląskiej

Wolontariusze będą zbierać środki na leczenie chłopca. Oto plan zbiórki (każdego dnia w godzinach 10-13.00) ⦁ 4 maja Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki , Wydział Mechaniczny Technologiczny, Wydział Budownictwa, Wydział Architektury ⦁ 5 maja Wydział Chemiczny (Czerwona Chemia) ⦁ 6 maja Wydział Górnictwa i Geologii Dodatkowo w sobotę, 7 maja odbędzie się mecz charytatywny zawodników Uczelnianej Ligi Profesorów ze studentami zagranicznymi. W niedzielę, 8 maja – zostanie zorganizowany bieg charytatywny. Wszystkie zgromadzone fundusze zostaną wykorzystane jedynie na jego leczenie – bardzo kosztowną terapię. Gorąco zachęcamy wszystkich do pomocy i zaangażowania w akcję! Każdy nawet najmniejszy gest jest bezcenny! 13103252_1747872692166366_3933285558365121078_n

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku