Dzisiaj Górnik wraca do treningów

Pod okiem nowego szkoleniowca Jana Urbana piłkarze Górnika dzisiaj wracają do treningów. Na początek czeka ich seria testów i badań.

Urban

Jan Urban na fotelu trenera zastąpił Marcina Brosza, który pożegnał się z klubem po 5 latach pracy. Urban na ławkę trenerską w Ekstraklasie wraca po trzech latach przerwy. Wcześniej pracował z Legią Warszawa i Śląskiem Wrocław.

Trener Urban skompletował już zespół współpracowników - jego asystentem został Marcin Prasoł, który w ostatnich latach prowadził trzecioligowe rezerwy Górnika. W klubie zostaje odpowiedzialny za bramkarzy Mateusz Sławik. Nowe osoby w sztabie to Mirosław Kmieć i odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne Cesar Sanjuan-Szklarza. Obaj pracowali z Janem Urbanem w poprzednich klubach.

Latem zabrzanie wyjadą na dwa obozy oraz rozegrają serię sparingów. To szansa na pokazanie się dla młodych zawodników, którzy w tym pierwszym okresie będą trenować z pierwszym zespołem. Trener będzie też miał do dyspozycji piłkarzy, którzy wracają z wypożyczenia jak bramkarz Daniel Bielica z Warty Poznań czy Wojciech Hajda z Sandecji Nowy Sącz. Nowym zawodnikiem w zespole jest Robert Dadok ze Stali Mielec, który związał się z Górnikiem dwuletnim kontraktem.

fot. www.górnikzabrze.pl

czytaj więcej:

Górnik zagra w Dąbrowie Górniczej

Górnik w Dąbrowie Górniczej. Umowa została podpisana

TSV Hannover-Burgdorf będzie rywalem Górnika

Zabrzanie poznali ostatniego rywala w Lidze Europejskiej

TdP 2022

Zabrze już po raz szósty na trasie Tour de Pologne

Arena Zabrze

Kto wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze? Jest przetarg

Poldi

Pan piłkarz Podolski błysnął geniuszem

Kolanko

W Zabrzu rośnie kolejny piłkarski talent. Ma zaledwie 16 lat

Zabrze sport

2 miliony złotych na młodzieżowy sport w Zabrzu!