Dzisiaj Górnik wraca do treningów

Pod okiem nowego szkoleniowca Jana Urbana piłkarze Górnika dzisiaj wracają do treningów. Na początek czeka ich seria testów i badań.

Urban

Jan Urban na fotelu trenera zastąpił Marcina Brosza, który pożegnał się z klubem po 5 latach pracy. Urban na ławkę trenerską w Ekstraklasie wraca po trzech latach przerwy. Wcześniej pracował z Legią Warszawa i Śląskiem Wrocław.

Trener Urban skompletował już zespół współpracowników - jego asystentem został Marcin Prasoł, który w ostatnich latach prowadził trzecioligowe rezerwy Górnika. W klubie zostaje odpowiedzialny za bramkarzy Mateusz Sławik. Nowe osoby w sztabie to Mirosław Kmieć i odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne Cesar Sanjuan-Szklarza. Obaj pracowali z Janem Urbanem w poprzednich klubach.

Latem zabrzanie wyjadą na dwa obozy oraz rozegrają serię sparingów. To szansa na pokazanie się dla młodych zawodników, którzy w tym pierwszym okresie będą trenować z pierwszym zespołem. Trener będzie też miał do dyspozycji piłkarzy, którzy wracają z wypożyczenia jak bramkarz Daniel Bielica z Warty Poznań czy Wojciech Hajda z Sandecji Nowy Sącz. Nowym zawodnikiem w zespole jest Robert Dadok ze Stali Mielec, który związał się z Górnikiem dwuletnim kontraktem.

fot. www.górnikzabrze.pl

czytaj więcej:

Nie żyje Jan Gomola

Górnik Zabrze stracił legendę. Nie żyje Jan Gomola

Nemanja Cović może trafić do Górnika Zabrze

To on zastąpi Jimeneza w Górniku? Grał w kadrze Serbii

Gornik

Górnik bezlitosny dla rywali. Idealny początek roku

259761433 4648001125260779 8396282296337476623 n

Górnik rewolucji nie uniknie. Czołowi piłkarze chcą odejść!

Jimenez

Górnik Zabrze już zimą może stracić gwiazdę

Zdjęcie Główne

Finał w Kotle Czarownic, a jutro... eliminacje w Zabrzu!

Handball

Jutro mecz. Stawką brązowy medal Mistrzostw Polski!