Dziewczynki poznały ich w internecie... Dwie 14-latki zostały zgwałcone

Wydarzenia kilku ostatnich dni pokazują, że nastolatkowie pomimo swojego wieku, nie potrafią bezpiecznie korzystać z internetu [...]
Zabrze

Wydarzenia kilku ostatnich dni pokazują, że nastolatkowie pomimo swojego wieku, nie potrafią bezpiecznie korzystać z internetu. Niestety, z powodu zawartych znajomości internetowych i dużego zaufania, jakim zostali obdarzeni nowo poznani mężczyźni, dwie małoletnie dziewczynki zostały skrzywdzone.

Zabrzańscy policjanci apelują do rodziców i opiekunów prawnych o zwiększenie czujności i nadzoru nad swoimi nastoletnimi dziećmi. Niestety schemat zdarzeń, pomimo różnych osób biorących w nich udział, był taki sam. Dwie 14-letnie dziewczynki na portalach społecznościowych zawarły znajomość z dorosłymi mężczyznami. Po jakimś czasie dostały propozycję spotkania, z których skorzystały. Niestety, mężczyźni skrzywdzili dziewczynki, obcując z nimi płciowo.

Sprawcy zostali zatrzymani przez zabrzańskich policjantów. W pierwszym przypadku 36-letni mężczyzna usłyszał zarzut współżycia z osobą małoletnią i objęty został policyjnym dozorem. W drugim przypadku, 26-latek, który usłyszał zarzut zgwałcenia, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Niezależnie od wymiaru kary jaka grozi podejrzanym, należy przede wszystkim pamiętać, że zostały skrzywdzone dzieci. Dlatego też zabrzańscy policjanci kolejny raz apelują do rodziców, opiekunów prawnych, nauczycieli, a przede wszystkim do nastolatków i ich rówieśników, o zachowanie szczególnej ostrożności. Rozmawiajmy z dziećmi na temat ich aktywności w internecie. Wiele informacji, jak pomóc dziecku i jakie zagrożenia na niego czyhają, znajdziemy na stronie „Chroń dziecko w sieci”. Ufność, naiwność i szukanie akceptacji przez dzieci coraz częściej prowadzi do tragicznych w skutkach sytuacji. Jeżeli rodzice podejrzewają, że dziecku może grozić niebezpieczeństwo zawsze może zwrócić się o pomoc do Policji dzwoniąc pod nr tel. 997 lub odwiedzając najbliższą jednostką Policji. Jeżeli rodzice, opiekunowie prawni chcą porozmawiać o problemach dotyczące ich dziecka, zawsze mogą zwrócić się do pedagoga szkolnego lub zadzwonić na numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, który czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12.00-2.00. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo dzieci.

czytaj więcej:

Policja rozbiła grupę handlującą podrobionymi perfumami

Sześć osób zatrzymanych za handel podrobionymi perfumami

Poscigzabrze

Chłopak poszalał. Zobaczcie ile zasuwał na ograniczeniu

Zabrzańscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Napaść w hostelu. Dwaj mężczyźni pobili i okradli lokatora

1 C73 B6 F3 CC83 4687 84 CD B5 C3500 C362 C

Nielegalne wyścigi ulicami Zabrza? Policjanci...

Policja

Czerpali korzyści z prostytucji. Policja...

Policja 1

Groził partnerce pozbawieniem życia. Teraz...

Zabrze gwałt

Próba gwałtu w centrum Zabrza. Mężczyzna nagle...