Dziewczynki poznały ich w internecie... Dwie 14-latki zostały zgwałcone

Wydarzenia kilku ostatnich dni pokazują, że nastolatkowie pomimo swojego wieku, nie potrafią bezpiecznie korzystać z internetu [...]
Zabrze

Wydarzenia kilku ostatnich dni pokazują, że nastolatkowie pomimo swojego wieku, nie potrafią bezpiecznie korzystać z internetu. Niestety, z powodu zawartych znajomości internetowych i dużego zaufania, jakim zostali obdarzeni nowo poznani mężczyźni, dwie małoletnie dziewczynki zostały skrzywdzone.

Zabrzańscy policjanci apelują do rodziców i opiekunów prawnych o zwiększenie czujności i nadzoru nad swoimi nastoletnimi dziećmi. Niestety schemat zdarzeń, pomimo różnych osób biorących w nich udział, był taki sam. Dwie 14-letnie dziewczynki na portalach społecznościowych zawarły znajomość z dorosłymi mężczyznami. Po jakimś czasie dostały propozycję spotkania, z których skorzystały. Niestety, mężczyźni skrzywdzili dziewczynki, obcując z nimi płciowo.

Sprawcy zostali zatrzymani przez zabrzańskich policjantów. W pierwszym przypadku 36-letni mężczyzna usłyszał zarzut współżycia z osobą małoletnią i objęty został policyjnym dozorem. W drugim przypadku, 26-latek, który usłyszał zarzut zgwałcenia, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Niezależnie od wymiaru kary jaka grozi podejrzanym, należy przede wszystkim pamiętać, że zostały skrzywdzone dzieci. Dlatego też zabrzańscy policjanci kolejny raz apelują do rodziców, opiekunów prawnych, nauczycieli, a przede wszystkim do nastolatków i ich rówieśników, o zachowanie szczególnej ostrożności. Rozmawiajmy z dziećmi na temat ich aktywności w internecie. Wiele informacji, jak pomóc dziecku i jakie zagrożenia na niego czyhają, znajdziemy na stronie „Chroń dziecko w sieci”. Ufność, naiwność i szukanie akceptacji przez dzieci coraz częściej prowadzi do tragicznych w skutkach sytuacji. Jeżeli rodzice podejrzewają, że dziecku może grozić niebezpieczeństwo zawsze może zwrócić się o pomoc do Policji dzwoniąc pod nr tel. 997 lub odwiedzając najbliższą jednostką Policji. Jeżeli rodzice, opiekunowie prawni chcą porozmawiać o problemach dotyczące ich dziecka, zawsze mogą zwrócić się do pedagoga szkolnego lub zadzwonić na numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, który czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12.00-2.00. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo dzieci.

czytaj więcej:

Kolejny przypadek przemocy domowej w Zabrzu

Przez pięć lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką

31-latka zatrzymali policjanci z komisariatu II

Ukradł w sklepie alkohol, groził rozbitą butelką

Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Długo unikał „odsiadki”, ale w końcu wpadł – z narkotykami

Zabrzańscy policjanci prowadzą zatrzymanego

Zaatakowali maczetami 25-latka. Zostali aresztowani w Zabrzu

Policja Zabrze Wszystkich Świętych

Spokojnie jak nigdy? No, może oprócz 5 pijanych kierowców...

Narkotyki w Zabrzu

Policjanci zatrzymali pseudokibica z 3 kg narkotyków

Ecstasy 1

Policjanci z Zabrza przejęli hurtową ilość tabletek ecstasy