Dzieci potrzebują wakacji! Bezpiecznych i kreatywnych

Rozmowa z Katarzyną Janus z Fabryki Naukowców. Firma od 10 lat zajmuje się pozaszkolną edukacją dzieci...
Fabryka naukowcow

Rozmowa z Katarzyną Janus z Fabryki Naukowców. Firma od 10 lat zajmuje się pozaszkolną edukacją dzieci, a od 4 lat jest także organizatorem tematycznych wyjazdów dla dzieci i młodzieży.

Czy taki wyjazd, w okresie pandemii, kiedy jest mnóstwo obostrzeń, ma sens
Myślę, że jeszcze nigdy dzieci nie potrzebowały wyjazdu na kolonie tak jak teraz. Dzieci od kilku miesięcy siedzą w domach, często same, a kolegów i koleżanki „spotykają” jedynie przez Internet. Dzieci potrzebują „normalności” i relacji z rówieśnikami. Dla nich ostatnie miesiące to także niepewność i ogromny stres, dlatego tym bardziej potrzebują wyjechać na wakacje i odpocząć, beztrosko spędzić czas w gronie rówieśników. Chcemy by były to dla nich prawdziwe i wyczekiwane wakacje, choć z dodatkowymi środkami ochronnymi.

W jaki sposób planujecie zapewnić dzieciom bezpieczeństwo na koloniach?
Na początku czerwca MEN, GIS i MZ opublikowały wytyczne dotyczące organizacji wypoczynku dla dzieci. Część wytycznych jest dla nas standardem, chociażby mało liczne grupy kolonijne, a do pozostałych, takich jak dezynfekcja urządzeń, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, już chyba wszyscy się przyzwyczailiśmy.

Te same zasady będą obowiązywały na wyjeździe?
Będziemy unikać zatłoczonych miejsc, zachowywać dystans od osób trzecich i innych grup kolonijnych oraz dbać o dezynfekcję pomieszczeń, urządzeń oraz oczywiście o częste mycie rąk. Poza tym, będzie czas na warsztaty, odpoczynek, rekreacje, wycieczki, plażowanie i kąpiele morskie. Na ten moment mamy zapewnienie, że wszystkie elementy programu, które zaplanowaliśmy zostaną zrealizowane.

A co w tym roku dla dzieci zaplanowaliście?
W tym roku mamy wyjątkowo bogaty program. Do wyboru są trzy lokalizacje: Tatry, Bieszczady i Bałtyk oraz 7 rożnych tematycznie wyjazdów, nie tylko naukowych. W naszym programie są także wyjazdy rekreacyjne, rowerowe, językowe. Można spędzić czas na plaży nad Bałtykiem, pojeździć na rowerze i przy okazji pouczyć się języka angielskiego.

No właśnie, oprócz rekreacji proponujecie też naukę konkretnych umiejętności.
Tak, nowością będą wyjazdy w Bieszczady gdzie odbędą się Kolonie Programistów i Detektywów. Oczywiście nie zabraknie też naszych klasycznych wyjazdów, czyli Kolonii Młodych Naukowców z licznymi warsztatami naukowymi: robotyka Lego, programowanie, doświadczenia chemiczne oraz gratki dla fanów Gwiezdnych Wojen, czyli Kolonii Rycerzy Jedi. Zatem każde dziecko w wieku 7-16 lat, w zależności od swoich zainteresowań i pasji, wybierze najlepszy dla siebie wyjazd.

Czy jeszcze można się zapisać, a jeśli tak, to gdzie?
Mamy jeszcze pojedyncze miejsca na wyjazdach. Obecnie mamy także promocję LAST MINUTE, czyli zniżkę 200 zł na dwa najbliższe wyjazdy, czyli Młodych Naukowców i Rycerzy Jedi, które rozpoczną się już 8 lipca. Zapewniamy, że będą to atrakcyjne, beztroskie i bezpieczne wakacje.

Szczegółowe informacje na temat kolonii, programu, wytycznych dotyczących organizacji i bezpieczeństwa, oraz możliwość rezerwacji miejsc znajdziecie Państwo się na stronie: www.fabrykanaukowcow.pl lub pod numerem tel. 604 339 781, pod którym odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy wybrać najlepsze wakacje.

czytaj więcej:

Lodowisko zabrze

Lodowisko w Zabrzu zaprasza na łyżwy! Ślizgawka już otwarta

Gaul bartosz konferencja

Zabrzańskie demony wróciły. Trener Górnika aż się zagotował

Łabędź na DTŚ

Uwaga, łabędź na DTŚ! Interweniowali policjanci

A4

BEZPŁATNA OBWODNICA!!!

Zrzut ekranu 2012 05 15 o 11 05 49

Pływalnia DELFIN zamknięta

Zyr i flaga2

Dzień biało-czerwonej

Zrzut ekranu 2012 04 18 o 15 48 49

Coraz mniej szkodliwego azbestu