Dzieci potrzebują wakacji! Bezpiecznych i kreatywnych

Rozmowa z Katarzyną Janus z Fabryki Naukowców. Firma od 10 lat zajmuje się pozaszkolną edukacją dzieci...
Fabryka naukowcow

Rozmowa z Katarzyną Janus z Fabryki Naukowców. Firma od 10 lat zajmuje się pozaszkolną edukacją dzieci, a od 4 lat jest także organizatorem tematycznych wyjazdów dla dzieci i młodzieży.

Czy taki wyjazd, w okresie pandemii, kiedy jest mnóstwo obostrzeń, ma sens
Myślę, że jeszcze nigdy dzieci nie potrzebowały wyjazdu na kolonie tak jak teraz. Dzieci od kilku miesięcy siedzą w domach, często same, a kolegów i koleżanki „spotykają” jedynie przez Internet. Dzieci potrzebują „normalności” i relacji z rówieśnikami. Dla nich ostatnie miesiące to także niepewność i ogromny stres, dlatego tym bardziej potrzebują wyjechać na wakacje i odpocząć, beztrosko spędzić czas w gronie rówieśników. Chcemy by były to dla nich prawdziwe i wyczekiwane wakacje, choć z dodatkowymi środkami ochronnymi.

W jaki sposób planujecie zapewnić dzieciom bezpieczeństwo na koloniach?
Na początku czerwca MEN, GIS i MZ opublikowały wytyczne dotyczące organizacji wypoczynku dla dzieci. Część wytycznych jest dla nas standardem, chociażby mało liczne grupy kolonijne, a do pozostałych, takich jak dezynfekcja urządzeń, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, już chyba wszyscy się przyzwyczailiśmy.

Te same zasady będą obowiązywały na wyjeździe?
Będziemy unikać zatłoczonych miejsc, zachowywać dystans od osób trzecich i innych grup kolonijnych oraz dbać o dezynfekcję pomieszczeń, urządzeń oraz oczywiście o częste mycie rąk. Poza tym, będzie czas na warsztaty, odpoczynek, rekreacje, wycieczki, plażowanie i kąpiele morskie. Na ten moment mamy zapewnienie, że wszystkie elementy programu, które zaplanowaliśmy zostaną zrealizowane.

A co w tym roku dla dzieci zaplanowaliście?
W tym roku mamy wyjątkowo bogaty program. Do wyboru są trzy lokalizacje: Tatry, Bieszczady i Bałtyk oraz 7 rożnych tematycznie wyjazdów, nie tylko naukowych. W naszym programie są także wyjazdy rekreacyjne, rowerowe, językowe. Można spędzić czas na plaży nad Bałtykiem, pojeździć na rowerze i przy okazji pouczyć się języka angielskiego.

No właśnie, oprócz rekreacji proponujecie też naukę konkretnych umiejętności.
Tak, nowością będą wyjazdy w Bieszczady gdzie odbędą się Kolonie Programistów i Detektywów. Oczywiście nie zabraknie też naszych klasycznych wyjazdów, czyli Kolonii Młodych Naukowców z licznymi warsztatami naukowymi: robotyka Lego, programowanie, doświadczenia chemiczne oraz gratki dla fanów Gwiezdnych Wojen, czyli Kolonii Rycerzy Jedi. Zatem każde dziecko w wieku 7-16 lat, w zależności od swoich zainteresowań i pasji, wybierze najlepszy dla siebie wyjazd.

Czy jeszcze można się zapisać, a jeśli tak, to gdzie?
Mamy jeszcze pojedyncze miejsca na wyjazdach. Obecnie mamy także promocję LAST MINUTE, czyli zniżkę 200 zł na dwa najbliższe wyjazdy, czyli Młodych Naukowców i Rycerzy Jedi, które rozpoczną się już 8 lipca. Zapewniamy, że będą to atrakcyjne, beztroskie i bezpieczne wakacje.

Szczegółowe informacje na temat kolonii, programu, wytycznych dotyczących organizacji i bezpieczeństwa, oraz możliwość rezerwacji miejsc znajdziecie Państwo się na stronie: www.fabrykanaukowcow.pl lub pod numerem tel. 604 339 781, pod którym odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy wybrać najlepsze wakacje.