Dwunastokilometrowy odcinek drogi krajowej 94 Zabrze - Pyskowice zostanie wyremontowany. GDDKiA ogłosi przetarg

12-kilometrowy odcinek drogi łączącej Zabrze z Pyskowicami zostanie przebudowany na przełomie roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o decyzji wojewody na realizację inwestycji drogowej na DK94.

Mapy Google
DK94 w Zabrzu

Około 400 metrów wyremontowano wcześniej, w ramach budowy A1. Teraz przyszła pora na resztę. Prócz drogi, zaplanowano także inne prace. Między innymi w Boniowicach, istniejące skrzyżowanie DK94 z ul. Gliwicką, zostanie przebudowane na rondo. Przebudowany zostanie także parking oraz miejsce do ważenia pojazdów. Powstaną również miejsca do kontroli pojazdów.

– Przebudowa DK94 ma na celu poprawę bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych oraz poprawę parametrów technicznych drogi. Cele te zostaną osiągnięte poprzez przebudowę drogi, dostosowanie konstrukcji drogi do nośności 11,5 t/oś, przebudowę skrzyżowań z drogami poprzecznymi i przebudowę zatok autobusowych – informuje GDDKiA.

Prócz tego pojawią się też ciągi piesze i pieszo-rowerowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zastosowana zostanie również cicha nawierzchnia. Z kolei odpowiednie odwodnienie i specjalistyczne urządzenia pozwolą ograniczyć negatywny wpływ spalin na środowisko.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe, które pozwoli wyłonić wykonawcę robót. Remont przewidziany jest na przełom 2023-2024.

GDDKiA