Dwunastokilometrowy odcinek drogi krajowej 94 Zabrze - Pyskowice zostanie wyremontowany. GDDKiA ogłosi przetarg

12-kilometrowy odcinek drogi łączącej Zabrze z Pyskowicami zostanie przebudowany na przełomie roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o decyzji wojewody na realizację inwestycji drogowej na DK94.

Mapy Google
DK94 w Zabrzu

Około 400 metrów wyremontowano wcześniej, w ramach budowy A1. Teraz przyszła pora na resztę. Prócz drogi, zaplanowano także inne prace. Między innymi w Boniowicach, istniejące skrzyżowanie DK94 z ul. Gliwicką, zostanie przebudowane na rondo. Przebudowany zostanie także parking oraz miejsce do ważenia pojazdów. Powstaną również miejsca do kontroli pojazdów.

– Przebudowa DK94 ma na celu poprawę bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych oraz poprawę parametrów technicznych drogi. Cele te zostaną osiągnięte poprzez przebudowę drogi, dostosowanie konstrukcji drogi do nośności 11,5 t/oś, przebudowę skrzyżowań z drogami poprzecznymi i przebudowę zatok autobusowych – informuje GDDKiA.

Prócz tego pojawią się też ciągi piesze i pieszo-rowerowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zastosowana zostanie również cicha nawierzchnia. Z kolei odpowiednie odwodnienie i specjalistyczne urządzenia pozwolą ograniczyć negatywny wpływ spalin na środowisko.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe, które pozwoli wyłonić wykonawcę robót. Remont przewidziany jest na przełom 2023-2024.

GDDKiA

czytaj więcej:

DK94 zostanie przebudowana

Odcinek DK94 z Zabrza do Pyskowic zostanie przebudowany

Zabrze budowa ronda przy Heweliusza i Korfantego

Nowe rondo w mieście. To część inwestycji wartej 43 mln zł

Zabrze schronisko dla zwierząt

Nowe schronisko dla zwierząt niemal gotowe. Kiedy otwarcie?

Prace drogowe zdjęcie ilustracyjne

Obwodnica Zabrza blisko? „Przygotowujemy się do budowy”

Rondo aleja Korfantego

Prace przy przedłużeniu alei Korfantego. Co się dzieje?

Ulica Chłopska w Zabrzu zostanie wyremontowana

Chłopska do remontu i stacje ładowania elektryków

Na Niepokólczyckiego powstaną nowe miejsca parkingowe

W mieście powstaną nowe miejsca parkingowe