Dwa zabrzańskie zespoły zmierzyły się w finale 21. edycji juniorskiego turnieju im. Ernesta Pohla. Lepszy okazał się Górnik

Młodzi piłkarze Górnika wygrali 21. turniej im. Ernesta Pohla. W finale pokonali inny zespół z Zabrza – Gwarek.

Fot. UM Zabrze/ Paweł Janicki
Turniej im Ernesta Pohla

Trzydniowy turniej juniorów rozpoczął się w piątek. Wzięło w nim udział sześć drużyn. W grupie A znalazły się GKS Katowice, Górnik Zabrze i Stadion Śląski Chorzów, natomiast w grupie B – Gwarek Zabrze, Ruch Chorzów i Ruch Lwów.

W finale, który rozegrano w niedzielę na Arenie Zabrze, spotkali się zwycięzcy grup – Górnik i Gwarek. Lepszy okazał się Górnik wygrywając 4:0. Dodajmy, że kolejne miejsca zajęły Ruch Lwów, GKS Katowice (pojedynek o trzecie również rozegrano na Arenie), Ruch Chorzów i Stadion Śląski Chorzów (mecz o piąte miejsce odbył się na stadionie Walki Zabrze).

Wyniki. Mecz o 5. miejsce: Ruch Chorzów – Stadion Śląski Chorzów 3:0 (0:0). Bramki: Mateusz Gasz 2, Filip Stuglik. Mecz o 3. miejsce: Ruch Lwów – GKS Katowice 1:0 (1:0). Bramka: Serhii Panchenko. Finał: Górnik Zabrze – Gwarek Zabrze 4:0 (2:0). Bramki: Bartosz Rutkowski, Aleksander Tobolik, Cyprian Włodarczyk oraz gol samobójczy.