Dom Dziennego Pobytu „Rodzina” zorganizował festyn. Bawili się nie tylko najmłodsi i ich rodziny, ale także seniorzy

Dmuchane zamki, zabawy z animatorami, smakołyki i fotobudka – to wszystko czekało na uczestników festynu rodzinnego, który odbył się w ubiegły weekend na terenie Domu Dziennego Pobytu „Rodzina” Caritas Diecezji Gliwickiej w Zabrzu.

UM Zabrze
Dom Dziennego Pobytu Rodzina

W wydarzeniu udział wzięły rodziny, których dzieci uczęszczają do jednego z trzech żłobków Domu Dziennego Pobytu „Rodzina”. Prócz najmłodszych, na miejsce przybyli także seniorzy, którzy na co dzień spędzają czas w tutejszej świetlicy.

– Na dzieci czekało wiele atrakcji, takich jak dmuchane zamki, zabawy z animatorami, fotobudka oraz kolorowe warkoczyki. Obecni na festynie mogli miło spędzić czas i spróbować smakołyków przygotowanych przez kucharzy DDP „Rodzina” – wymieniają organizatorzy.

Placówka, mieszcząca się przy ul. Wolności 586, od 2008 r. pomaga osobom starszym i niepełnosprawnym z Zabrza i okolic. Potrzebujący mogą skorzystać na miejscu ze świetlicy dla seniorów, w ramach której działają: gabinet rehabilitacyjny, kawiarenka i sala gospodarstwa domowego oraz trzech żłobków, a także jedenastu jadłodajni na terenie Zabrza i Bytomia, jak i kuchni gotującej i rozwożącej posiłki do osób starszych, niepełnosprawnych, maluchów w żłobkach oraz dzieci i młodzieży w szkołach.

Łącznie z tego typu wsparcia korzysta w mieście prawie 1300 osób.