Dofinansowanie dla Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Samorząd województwa śląskiego kwotą 12 mln zł dofinansuje budowę i wyposażenie nowego budynku Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Umowę w tej sprawie podpisano we wtorek, 24 maja 2022 r.

fot. UMWS/Patryk Pyrlik
Dofinansowanie dla ŚCCS w Zabrzu

Budowa i wyposażenie nowego budynku Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, to inwestycja w rozwój profilaktyki zdrowotnej. Chodzi m.in. o wczesną prewencję chorób serca czy płuc.

- Wpływa na rozwój kompleksowej opieki nad osobami ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego poprzez ograniczenie zachorowalności, przedwczesnej umieralności oraz niepełnosprawności z powodu chorób układu krążenia – zaznaczył marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

W ramach inwestycji obiekt A+ zostanie połączony z wcześniej zrealizowanymi segmentami B i C tworząc jednolity obiekt szpitalny. Cały proces diagnostyczno-decyzyjny będzie się odbywał w obrębie interdyscyplinarnego zespołu lekarskiego, zlokalizowanego w spójnym kompleksie szpitalnym, co podniesie komfort chorego i jego poczucie bezpieczeństwa. Zapewni to też ciągłość leczenia od opieki ambulatoryjnej, poprzez diagnostykę, terapię aż po leczenie wysokospecjalistyczne i rehabilitację.

- Chorzy, zarówno dzieci, jak i dorośli będą leczeni w dużo bardziej komfortowych warunkach, w klimatyzowanych i monitorowanych salach – podkreśla p.o. dyrektor szpitala, prof. Piotr Przybyłowski.

Projekt rozbudowy Śląskiego Centrum Chorób Serca jest realizowany od 2018 roku. Jego koszt to ponad 111 mln zł.