Do Zabrza wjechała ciężarówka pełna nielegalnych odpadów

Wspólne działania policjantów z komend w Zabrzu i w Bytomiu zapobiegły powstaniu nielegalnego wysypiska odpadów [...]
64 605233

W środę rano wspólne działania policjantów z komend w Zabrzu i w Bytomiu zapobiegły powstaniu nielegalnego wysypiska odpadów. Na miejscu stróże prawa zatrzymali dwie osoby. Obecnie trwają działania zmierzające do ustalenia pochodzenia odpadów oraz pozostałych osób zamieszanych w tą działalność.

Dziś rano zabrzańscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą, dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji w Bytomiu uzyskali informację, że do Zabrza ma przyjechać ciężarówka z odpadami, które prawdopodobnie będą nielegalnie wysypywane na ul. Ziemskiej. Stróże prawa pojechali na miejsce, gdzie zastali ciężarówkę, która faktycznie wysypywała odpady, a znajdująca się tam koparka rozpoczynała właśnie ich zasypywanie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przywiezione tam odpady nie były niebezpieczne. Jak ustalono, były to zmieszane tworzywa sztuczne. Na miejscu wezwano pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy sprawdzali szkodliwość odpadów.

Jednym z priorytetów działań policji jest walka z procederem tworzenia nielegalnych wysypisk śmieci. Nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na taką działalność. Dlatego też mundurowi podejmują współpracę z innymi podmiotami i jednostkami policji, czego efektem były właśnie dzisiejsze działania.

czytaj więcej:

Ares

Ma cukrzycę i chore serce! Musi przyjmować...

Zrzut ekranu 2016 06 27 godz 14 52 56

Koniec z gimnazjami. Co z "zawodówką"? Jakie...

Zdjęcie 6

Gliwickie licea i technika w Rankingu Szkół...

IMG 0556

"Powietrzne taksówki" w Gliwicach? Ogłoszono...

Joanna Jablczynska gliwice

Trenuj z Jabłczyńską w CH FORUM. Kibicuj 10...

142eb35f 41df 44eb 928f 03c915b327dc

zdjęcie dnia

Bismor medal gliwice

Medal Ministra Obrony Narodowej dla Komendanta...