Dlaczego na stadion przyjechało wczoraj tyle policji? Zobacz zdjęcia

We worek na stadionie policjanci prowadzili ćwiczenia w ramach doskonalenia umiejętności przywracania ładu i porządku publicznego w trakcie zabezpieczania imprez masowych.

We wtorek po południu na zabrzańskim stadionie przeprowadzono policyjne ćwiczenia. Szkolenie miało na celu przede wszystkim zgranie ze sobą policjantów, którzy w razie zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego, będą interweniować w pododdziałach zwartych. W treningu wzięli udział policjanci VI Kompanii Nieetatowego Pododdziału Policji (NPP).

W trakcie ćwiczeń na zabrzańskim stadionie mundurowi sprawdzili mobilności pododdziału i ocenili możliwość przemieszczania się po obiekcie w oddziałach zwartych. Policjanci zapoznali się z charakterystyką obiektu, a ich dowódcy omawiali możliwe wariant taktyczne w przypadku konieczności przeprowadzenia działań.

Nabycie i utrwalenie takich umiejętności jest niezbędne nie tylko wówczas, gdy dochodzi do zamieszek i konieczne jest natychmiastowe przywrócenie porządku publicznego, ale również podczas innych zabezpieczeń imprez masowych oraz przejazdów zorganizowanych grup kibiców.

czytaj więcej:

Sprzęt odzyskany przez policjantów z Zabrza

Policjanci odzyskali skradziony łup. Poszukują właścicieli

Autobus zabrze przejazd kolejowy

Autobus staranował zamknięte rogatki przejazdu kolejowego

Parafia św. Franciszka w Zabrzu

Petarda w kościele, sprawca zatrzymany

Psp3

Zabrze po przejściu wichury. Strażacy wyjeżdżali 50 razy

Policja weszła do ich mieszkań nad ranem, są podejrzani o prowadzenie gangu

Policja weszła do ich mieszkań nad ranem, są...

35 656679

11-letni Sebastian nie żyje. Policja zatrzymała 41-latka

Komisariat

Znęcał się nad ojcem. Grozi mu 8 lat więzienia