Dla 42-letniej kobiety buty były dobre, jednak cena już nie bardzo. Przekleiła więc metki i... teraz będzie odpowiadać za przestępstwo

Chciała kupić buty. Spodobały się jej, nie spodobała jej się jednak ich cena. Dlatego postanowiła przekleić metkę z innych, tańszych. To był początek jej problemów.

Pixabay
Policja Zabrze

Policjanci z komisariatu II dostali wezwanie do jednego z zabrzańskich marketów. Obsługa sklepu obuwniczego zauważyła, że jedna z klientek dziwnie się zachowuje. Jak się okazało, 42-latka przekleiła metkę z tanich klapek na droższe buty sportowe, jednak już za kasą kobieta została ujęta przez ochronę.

– W środę około godz. 19:30 dyżurny komisariatu II otrzymał zgłoszenie o oszustwie, do jakiego miało dojść w jednym z marketów przy Alei Wojciecha Korfantego. Według informacji ochroniarze ujęli tam kobietę, która przykleiła naklejkę z ceną z tańszego produktu na droższy. Dyżurny wysłał na miejsce mundurowych. Tam oczekiwali na nich pracownicy. Funkcjonariusze przejęli 42-latkę ujętą przez pracowników ochrony – informuje biuro prasowe zabrzańskiej policji.

Oszustka wprowadziła obsługę sklepu w błąd i wyłudziła tym samym różnicę w cenie produktów wynoszącą 99 złotych. Policjanci przypominają, że to przestępstwo w każdym przypadku, niezależnie od wartości wyłudzonego towaru.

czytaj więcej:

Samochód zatrzymany do kontroli

Kolejny kierowca pod wpływem narkotyków zatrzymany

Komisariat II Zabrze

„Żart” nietrzeźwego 54-latka słono go kosztował

Zabrze policja

W internecie poznała „Księcia z Dubaju”, straciła pieniądze

Policja Zabrze

Ukradł perfumy, szarpał się z ochroniarzem. Jest w areszcie

Zabrzańska policja zatrzymała 41-letniego mężczyznę

Był poszukiwany listem gończym. Wpadł po trzech latach

Policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali 55-letniego mężczyznę

Znęcał się nad żoną. Usłyszał już zarzuty

Kraty zabrze

Próbował uciekać policji. Nie bez powodu