Dla 42-letniej kobiety buty były dobre, jednak cena już nie bardzo. Przekleiła więc metki i... teraz będzie odpowiadać za przestępstwo

Chciała kupić buty. Spodobały się jej, nie spodobała jej się jednak ich cena. Dlatego postanowiła przekleić metkę z innych, tańszych. To był początek jej problemów.

Pixabay
Policja Zabrze

Policjanci z komisariatu II dostali wezwanie do jednego z zabrzańskich marketów. Obsługa sklepu obuwniczego zauważyła, że jedna z klientek dziwnie się zachowuje. Jak się okazało, 42-latka przekleiła metkę z tanich klapek na droższe buty sportowe, jednak już za kasą kobieta została ujęta przez ochronę.

– W środę około godz. 19:30 dyżurny komisariatu II otrzymał zgłoszenie o oszustwie, do jakiego miało dojść w jednym z marketów przy Alei Wojciecha Korfantego. Według informacji ochroniarze ujęli tam kobietę, która przykleiła naklejkę z ceną z tańszego produktu na droższy. Dyżurny wysłał na miejsce mundurowych. Tam oczekiwali na nich pracownicy. Funkcjonariusze przejęli 42-latkę ujętą przez pracowników ochrony – informuje biuro prasowe zabrzańskiej policji.

Oszustka wprowadziła obsługę sklepu w błąd i wyłudziła tym samym różnicę w cenie produktów wynoszącą 99 złotych. Policjanci przypominają, że to przestępstwo w każdym przypadku, niezależnie od wartości wyłudzonego towaru.

czytaj więcej:

Largo2

Zabrzańska policja ma nowego funkcjonariusza. To Largo

36 latka zatrzymali policjanci z komisariatu III

Uderzył swoją siostrę, groził jej, uszkodził też samochód

Zabezpieczone przez policjantów środki odurzające

Uprawiał konopie w mieszkaniu. Miał też inne narkotyki

Policja

Jechał zygzakiem. Miał 2,6 promila i zakaz prowadzenia

Parafia św. Franciszka w Zabrzu

Petarda w kościele, sprawca zatrzymany

Policja Zabrze

Był po służbie, ale zatrzymał agresywnych wandali

Policjamaczety

Zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej