Czy torowisko na granicy Zabrza i Rudy zostanie przebudowane?

Infrastruktura tramwajowa na granicy Zabrza i Rudy Śląskiej zostanie przebudowana. Spółka Tramwaje Śląskie ogłosiła przetarg. Prace obejmą ok. 8 km toru pojedynczego w ciągu ul. Wolności, od ul. Floriana.

Byt zajezdnia stroszek tramwaje

Przebudowa torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną w Zabrzu – od Browaru do granicy z Rudą Śląską – obejmuje odcinek ok. 8 km. Zakres robót podzielono na trzy odcinki.

Pierwszy przebudowywany odcinek rozpoczyna się w rejonie Browaru przy ul. Wolności w Zabrzu, na wysokości przystanku Zabrze Św. Floriana, a kończy za peronem „Zaborze Elektrociepłownia”, na wysokości budynku przy ul. Wolności 418.

Drugi odcinek rozpoczyna się około 150 metrów przed skrzyżowaniem ul. Wolności z ul. Jerzego Wyciska, na wysokości budynku przy ul. Wolności 446. Przylega do niego projektowane pętla Lompy oraz około 120 metrowy odcinek torowiska na wschód za nią. Koniec zakresu wyznacza wjazd pod market ALDI.

Trzeci, ostatni odcinek rozpoczyna się około 150 metrów na wschód od skrzyżowania ul. Wolności z wiaduktem nad DTŚ (naprzeciw marketu Lidl), na wysokości budynku przy ul. Wolności 518 i biegnie do granicy miast Zabrze – Ruda Śląska.

Koniec zakresu zadania wyznacza początek nowo wybudowanego odcinka torowiska w mieście Ruda Śląska (w miejscu pierwszego słupa trakcyjnego posadowionego około 40 metrów na wschód od skrzyżowania ul. Zabrzańskiej z ul. Chryzantem).

czytaj więcej:

Przebudowa wiaduktu na ulicy Roosevelta powoli dobiega końca

Przebudowa wiaduktu na Roosevelta: zamontowano belki nośne

Stadion im Ernesta Pohla w Zabrzu

Umowa podpisana, rok na budowę czwartej trybuny Areny Zabrze

Geopark w Grzbowicach

Geopark w Grzybowicach gotowy. Na otwarcie grill i muzyka

Rondo aleja Korfantego

Budowa przedłużenia alei Korfantego: jak postępują prace?

Budowa centrum przesiadkowego na Goethego

Trwa budowa centrum przesiadkowego. Finał coraz bliżej

Przedszkole nr 36

Remont przedszkola za niemal 4 mln zł. Co się zmieniło?

861 C7195 29 D7 400 A 9 F5 D 3251 B361 E320

Rozstrzygnięto przetargi na budowę dwóch...