Czterech szczypiornistów Górnika zostało nominowanych do nagród Gladiatory 2022/23. Na zawodników i trenerów głosować mogą także kibice

Czterech szczypiornistów Górnika Zabrze znalazło się wśród nominowanych do nagród Gladiatory 2022/23. Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 14 maja. Wręczenie nagród zaplanowano na 21 maja, po kończącym sezon meczu Barlinka Industrii Kielce z Orlenem Wisłą Płock.

Najlepszych zawodników mijającego sezonu PGNiG Superligi nominowała kapituła złożona z dziennikarzy i ekspertów. Nominowali zostali zawodnicy 11 z 14 klubów, zaś najwięcej – aż 14 – nominacji otrzymali zawodnicy Barlinka Industrii Kielce. Z kolei 10 nominacji dostali szczypiorniści Orlenu Wisły Płock. Docenieni zostali także szkoleniowcy dwóch najlepszych drużyn rozgrywek. Po 5 nominacji otrzymali zawodnicy Azotów-Puławy i Torus Wybrzeża Gdańsk.

Kapituła nie zapomniała również o Górniku. Do Gladiatorów nominowano czterech szczypiornistów zabrzańskiego klubu – Damiana Przytułę w kategorii „Boczny Rozgrywający Sezonu”, Piotra Wyszomirskiego w kategorii „Bramkarz Sezonu”, a także Dmytro Artemenkę i Patryka Mauera w kategorii „Skrzydłowy Sezonu”. Dodajmy, że wśród nominowanych znalazł się także Taras Minotskyi z Grupy Azoty Unii Tarnów, który od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Górnika. Ukrainiec został nominowany w kategoriach „Boczny Rozgrywający Sezonu” oraz „Zawodnik Sezonu”. Co więcej, ma też szansę na kolejnego Gladiatora za zwycięstwo w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek!

Głosować będą mogli także kibice i to już teraz – jest to możliwe w oficjalnej aplikacji PGNiG Superligi na smartfony z systemem Android oraz iOS. Głosy kibiców to 40 procent końcowego rezultatu, zaś 60 procent – głosy zawodników oraz trenerów. Głosowanie potrwa do 14 maja. Wyjątkiem są dwie kategorie Gladiatorów. Nominację w kategorii „Wybór Sezonu” otrzymało 5 zawodników, których kibice najczęściej wybierali do tytułu „Gracza Tygodnia”. Z kolei tytuł króla strzelców rozstrzygnie po prostu liczba rzuconych bramek.

Wręczenie Gladiatorów zaplanowano 21 maja w Kielcach, po zakończeniu kończącego sezon meczu PGNiG Superligi, pomiędzy Barlinkiem Industrią Kielce i Orlenem Wisłą Płock.

Taras Minotskyi (Unia Tarnów)

Może Cię zainteresować:

Taras Minotskyi podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze! Ukraiński rozgrywający jest w tym sezonie liderem strzelców Superligi

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/04/2023

Marcin Lijewski został selekcjonerem reprezentacji Polski

Może Cię zainteresować:

Marcin Lijewski, były szkoleniowiec Górnika Zabrze został selekcjonerem polskiej kadry piłkarzy ręcznych. „Chcę, żeby ta reprezentacja walczyła”

Autor: Grzegorz Lisiecki

30/03/2023

czytaj więcej:

Górnik Zabrze

Szczypiorniści Górnika rozpoczęli akcję „Młody mistrz”

Marcin lijewski gornik zabrze

Tego się nikt nie spodziewał. Górnik Zabrze zwolnił trenera

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze przegrali dwa ostatnie mecze

Przerwa źle wpłynęła na szczypiornistów Górnika Zabrze

267803680 301365825329396 654155028599409146 n

Odchodzi z Górnika do jednej z najlepszych lig na świecie

Pilka reczna

Piłkarze ręczni z Zabrza zagrają w mistrzostwach Europy!

Kks

W Górniku znalazło się miejsce dla piłkarek

Mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze odwołany

COVID dopadł zawodników Piasta. Derby z Górnikiem odwołane