Czterech szczypiornistów Górnika zostało nominowanych do nagród Gladiatory 2022/23. Na zawodników i trenerów głosować mogą także kibice

Czterech szczypiornistów Górnika Zabrze znalazło się wśród nominowanych do nagród Gladiatory 2022/23. Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 14 maja. Wręczenie nagród zaplanowano na 21 maja, po kończącym sezon meczu Barlinka Industrii Kielce z Orlenem Wisłą Płock.

Najlepszych zawodników mijającego sezonu PGNiG Superligi nominowała kapituła złożona z dziennikarzy i ekspertów. Nominowali zostali zawodnicy 11 z 14 klubów, zaś najwięcej – aż 14 – nominacji otrzymali zawodnicy Barlinka Industrii Kielce. Z kolei 10 nominacji dostali szczypiorniści Orlenu Wisły Płock. Docenieni zostali także szkoleniowcy dwóch najlepszych drużyn rozgrywek. Po 5 nominacji otrzymali zawodnicy Azotów-Puławy i Torus Wybrzeża Gdańsk.

Kapituła nie zapomniała również o Górniku. Do Gladiatorów nominowano czterech szczypiornistów zabrzańskiego klubu – Damiana Przytułę w kategorii „Boczny Rozgrywający Sezonu”, Piotra Wyszomirskiego w kategorii „Bramkarz Sezonu”, a także Dmytro Artemenkę i Patryka Mauera w kategorii „Skrzydłowy Sezonu”. Dodajmy, że wśród nominowanych znalazł się także Taras Minotskyi z Grupy Azoty Unii Tarnów, który od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Górnika. Ukrainiec został nominowany w kategoriach „Boczny Rozgrywający Sezonu” oraz „Zawodnik Sezonu”. Co więcej, ma też szansę na kolejnego Gladiatora za zwycięstwo w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek!

Głosować będą mogli także kibice i to już teraz – jest to możliwe w oficjalnej aplikacji PGNiG Superligi na smartfony z systemem Android oraz iOS. Głosy kibiców to 40 procent końcowego rezultatu, zaś 60 procent – głosy zawodników oraz trenerów. Głosowanie potrwa do 14 maja. Wyjątkiem są dwie kategorie Gladiatorów. Nominację w kategorii „Wybór Sezonu” otrzymało 5 zawodników, których kibice najczęściej wybierali do tytułu „Gracza Tygodnia”. Z kolei tytuł króla strzelców rozstrzygnie po prostu liczba rzuconych bramek.

Wręczenie Gladiatorów zaplanowano 21 maja w Kielcach, po zakończeniu kończącego sezon meczu PGNiG Superligi, pomiędzy Barlinkiem Industrią Kielce i Orlenem Wisłą Płock.

Taras Minotskyi (Unia Tarnów)

Może Cię zainteresować:

Taras Minotskyi podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze! Ukraiński rozgrywający jest w tym sezonie liderem strzelców Superligi

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/04/2023

Marcin Lijewski został selekcjonerem reprezentacji Polski

Może Cię zainteresować:

Marcin Lijewski, były szkoleniowiec Górnika Zabrze został selekcjonerem polskiej kadry piłkarzy ręcznych. „Chcę, żeby ta reprezentacja walczyła”

Autor: Grzegorz Lisiecki

30/03/2023