Czterech mężczyzn rannych, trzech zatrzymanych po wieczornej bójce w Mikulczycach. Padły też strzały z broni czarnoprochowej

Czterech mężczyzn trafiło do szpitala, a trzech z nich zostało aresztowanych po awanturze, do której doszło w sobotę, 25 czerwca, wieczorem na ulicy Nowodworskiej w Zabrzu Mikulczycach. W użyciu były broń czarnoprochowa, kij bejsbolowy i siekiera…

Pixabay
Policja

W sobotę, 25 czerwca, o godzinie 19.14 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu przyjął zgłoszenie dotyczące strzelaniny na ulicy Nowodworskiej w Mikulczycach. Jak się okazało, w zdarzeniu udział wzięło w sumie czterech mężczyzn. Dwóch z nich przyjechało na Nowodworską samochodem marki Ford.

– Kiedy wysiedli z auta oddali strzał z broni czarnoprochowej – mówi nam mł. asp. Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej policji. – Postrzelony został stojący tam mężczyzna, który odniósł obrażenia głowy. Wkrótce wywiązała się bójka, bo „do akcji” wkroczył jeszcze jeden mężczyzna.

W bójce, oprócz broni czarnoprochowej, użyte zostały także kij bejsbolowy i siekiera. Uczestnicy bójki zostali hospitalizowani, ale po udzieleniu im pomocy medycznej wypisano ich ze szpitala. Trzech mężczyzn w wieku 24, 40 i 42 lat zostało aresztowanych. Wszyscy byli już wcześniej notowani przez policję.

W mieszkaniu jednego z mężczyzn znaleziono kolejne trzy pistolety prochowe, a także narkotyki – zaznacza rzecznik zabrzańskiej policji. Zatrzymani mężczyźni zostaną przesłuchani przez prokuratora.

czytaj więcej:

Cmentarz żydowski został zdewastowany

Dwóch zabrzan z zarzutami za zdewastowanie cmentarza

Policja

Złodziej z Zabrza myślał, że jest taki sprytny

Wypadek pijany stacja bp ruda slaska

Widowiskowa kraksa pijanego kierowcy z Zabrza

Policja Zabrze

Okradła znajomych, a miała opiekować się ich mieszkaniem...

Kontrola autobusu

Bezpieczeństwo najważniejsze. Policja kontroluje autokary

Zegarek kradzież Zabrze

Ukradł zegarek o wartości 100 tysięcy złotych

Wypadek Zabrze Skargi

Śmiertelny wypadek w Zabrzu. Policjanci wyjaśniają