Cykl treningów funkcjonalnych przeplatanych biegiem, czyli STORMEET na zabrzańskim MOSIRze

W minioną weekend, do Zabrza dotarli fani aktywności fizycznej z całej Polski. Wszystko po to, by wziąć udział w specjalnych zawodach Stormeet, które odbyły się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Matejki.

Stormeet Zabrze

Pod, być może, tajemniczą nazwą kryje się mieszanka treningów funkcjonalnych i biegu. Stormeet to 7 specjalnych stacji. Po przejściu każdej z nich, uczestnicy musieli pokonać jeszcze kilometrowy dystans. Trasa biegowa prowadziła wokół obszarów ćwiczeniowych.

Na pierwszych tego typu zawodach na południu Polski zameldowało się naprawdę wielu miłośników sportu. Jasno określone zasady poszczególnych treningów, mnóstwo osób zaangażowanych w dbanie o porządek wydarzenia i przemyślana formuła całych zawodów, sprawiła, że uczestnicy i odwiedzający - zabrzański Stormeet oceniali wzorowo. Dla ciekawych - polecamy naszą relację video z sobotniego przedsięwzięcia.

A dla wszystkich tych, którzy już dziś żałują, że nie wzięli udziału w imprezie, mamy dobrą wiadomość połączoną z dawką dodatkowej motywacji! Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Nowe Zabrze, te wyjątkowe zawody wrócą do miasta już w przyszłym roku!