Co zrobić z elektrośmieciami? Żeby się ich pozbyć nie trzeba wychodzić z domu. W mieście uruchomiono nową usługę

Elektrośmieci – zużywamy ich tak wiele, że czasem nie wiemy co z nimi zrobić. Do tej pory mogliśmy się ich pozbyć kupując nowy sprzęt, podczas specjalnie zorganizowanych zbiórek lub oddając w PSZOK-u. Teraz się to zmieni.

Pixabay
Elektrośmieci

Gdy będziemy chcieli pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zadzwonimy pod specjalny numer lub wypełnimy formularz i...

– Na terenie miasta ruszyła usługa odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio od mieszkańców Zabrza. Wystarczy zadzwonić pod numer 572 102 102 lub wypełnić formularz dostępny pod adresem: elektrycznesmieci.pl/odbior. Realizacja usługi nastąpi maksymalnie do 72 godzin od zgłoszenia. Dodatkowo na ulicach naszego miasta stoi także 17 charakterystycznych czerwonych pojemników przeznaczonych na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie i tonery. Zabrzanie mogą szybko, bezpiecznie i w sposób przyjazny dla środowiska oddawać elektroodpady ze swoich domów i mieszkań – informują urzędnicy.

Wszystko to w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego przez MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku Auraeko. Z bezpłatnej usługi mogą korzystać miasta powyżej 40 tys. mieszkańców.