Co ze sprzedażą Górnika Zabrze? „Zrobiliśmy kolejny krok w stronę znalezienia partnera dla klubu”

Piątkową wygraną nad Wartą Poznań piłkarze Górnika zakończyli tegoroczne zmagania w Ekstraklasie. Kolejny ligowy mecz w lutym. Czy już z nowym właścicielem?

Fot. FB/ Górnik Zabrze
Górnik wygrał z Wartą
– Zrobiliśmy kolejny krok w stronę znalezienia partnera dla Górnika Zabrze – zapowiedziała w mediach społecznościowych Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta. – Zespół, który powołałam do tego celu przygotował harmonogram działań, wybrał podmiot, który dokona wyceny akcji oraz przygotował zarządzenie, które dzisiaj podpisałam – dodała.

Zarządzenie dotyczy zaproszenia do udziału w negocjacjach, które mają wyłonić podmioty dopuszczone „do udziału w postępowaniu zmierzającym do zbycia akcji”. Prezydent Zabrza przedstawiła ponadto harmonogram działań związanych z procedurą prywatyzacyjną dotyczącą Górnika. Jak przypomniała, powołany został zespół do spraw prywatyzacji klubu, a Rada Miasta przyjęła uchwałę intencyjną w sprawie „przystąpienia procesu prywatyzacji Górnika Zabrze”.

Rozpoczęła się ponadto procedura wyłonienia podmiotu, który ma wycenić akcje spółki. Jest też ogłoszenie zaproszenia do udziału w negocjacjach.

A co jest w planach? Jak informuje prezydent Zabrza, zlecenie wyceny akcji spółki, a także złożenie przez zaproszonych dokumentów, w tym wstępnej strategii inwestycyjnej dla spółki. A potem…

– Wybór inwestorów przewidzianych do dalszego udziału w postępowaniu. Zawarcie NDA i umożliwienie przygotowania due dilligence przez wybranych inwestorów – wymienia Magorzata Mańka-Szulik. – Złożenie wniosku w trybie art. 11-12 ustawy o zarządzania mieniem państwowym do rady miasta oraz projektu uchwały rady miasta wyrażającej zgodę na sprzedaż akcji.

Po złożeniu ofert pisemnych nastąpią negocjacje z wybranym inwestorem bądź inwestorami. Zgodę na sprzedaż akcji klubu musi wydać – odpowiednią uchwałą – Rada Miasta, a potem zarządzenie prezydent Zabrza. Cały proces zakończyć mają umowa inwestycyjna i umowa sprzedaży akcji.

Adam Matysek

Może Cię zainteresować:

Adam Matysek nie jest już prezesem Górnika Zabrze. Miał dość? „Klubem rządzi pani prezydent”

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/12/2023

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Górnik Zabrze bez prezesa, dyrektora, pieniędzy. I wciąż bez inwestora. „Nie tak to powinno wyglądać w klubie z taką historią”

Autor: Redakcja

13/12/2023