Co zamiast IKEA w Zabrzu? Booster Zabrze

Przedstawiono najnowsze plany zagospodarowania terenów, na których wcześniej planowano budowę drugiej w naszym województwie Ikei. Jest pewne, że salon meblowy na pewno tam nie powstanie. Zamiast niego inwestorzy chcą wybudować kompleks usługowo-logistyczny.

Na granicy Poremby i Zaborza Południe planowany jest nowy kompleks usługowo-logistyczny z częścią biurową, terenami zielonymi oraz przestrzenią ogólnodostępną dla mieszkańców, o łącznej powierzchni 111 tys. m2. Początkowo inwestycję tę planowała firma IKEA, jednak teraz projektem zajmuje się firma LemonTree. Projekt nazwany Booster Zabrze zakłada podział kompleksu na cztery strefy, z każdą pełniącą oddzielną funkcję, łącząc się w nowoczesną wizję atrakcyjną zarówno dla najemców, jak i lokalnej społeczności.

W Sali Witrażowej Muzeum Górnictwa Węglowego odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, zabrzanscy radni, urzędnicy oraz mieszkańcy sąsiednich dzielnic. Spotkanie miało na celu przedstawienie planów budowy kompleksu przez Bartłomieja Krawieckiego, prezesa firmy LemonTree, oraz Huberta Hoffmana, prezesa firmy Commercecon, będącej generalnym wykonawcą inwestycji. Podczas prezentacji, prezes LemonTree zaprezentował wizualizację obiektu Booster Zabrze i omówił szczegóły planowanej budowy.

Inwestycja Booster to unikalna koncepcja nowoczesnego kompleksu biznesowego z biurami i przestrzenią usługowo-logistyczną, doskonale zlokalizowanego przy Drogowej Trasie Średnicowej oraz w bliskości autostrad A1 i A4. Projekt ten opiera się na koncepcji otwartości dla mieszkańców i tworzenia nowych wartości dla miasta. Obejmować będzie energooszczędne i zaawansowane technologicznie budynki, oferujące nowoczesną i zrównoważoną przestrzeń biznesową, a także dostępną dla wszystkich przestrzeń z wielofunkcyjnym boiskiem, strefą gastronomiczną oraz miejscem wystawienniczym, promującym lokalnych artystów. Kompleks będzie również oferować otwarty dla mieszkańców Zabrza zielony obszar z małą architekturą i licznych nasadzeniami, stwarzającym możliwość relaksu i odpoczynku. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na marzec tego roku.

Firma LemonTree to nowoczesne przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w tworzeniu wysokiej klasy powierzchni usługowo-logistycznych w najlepszych lokalizacjach. Ich model biznesowy oparty jest na strategii zrównoważonego rozwoju, a filozofia marki inspirowana jest naturą. LemonTree ma na celu dostarczanie najwyższej jakości obiektów, które są niskoemisyjne, z poszanowaniem bioróżnorodności i wody, energooszczędne, stanowiące doskonałą długoterminową inwestycję dla wszystkich interesariuszy. Łączna wartość realizowanych przez firmę projektów deweloperskich przekracza 300 milionów euro.

Commercecon, z kolei, jest generalnym wykonawcą nowoczesnych obiektów przemysłowych i może poszczycić się blisko 280 zrealizowanymi inwestycjami o łącznej powierzchni ponad 2 milionów mkw. dla największych deweloperów, firm produkcyjnych i logistycznych.