Choinki, świąteczne ozdoby i przysmaki: jarmark i kiermasz jeszcze otwarte. To już jednak ostatni moment na świąteczne zakupy

Choinki, świąteczne ozdoby czy specjały kuchni regionalnej kupić można w Zabrzu na kiermaszu i jarmarku bożonarodzeniowym. Zarówno kiermasz jaki i jarmark otwarte będą jeszcze do czwartku, 23 grudnia.

UM Zabrze
Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy odbywa się na placu Wolności

Na placu Wolności, tradycyjnie już, odbywa się zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą święta”. Są tu stoiska ze świątecznymi smakołykami, wypiekami, ozdobami czy wyrobami rękodzieła artystycznego. Na klientów czekają także grzańce, pierniki, swojskie ciasta oraz specjały kuchni regionalnej. Wybór jest spory i zapewne każdy znajdzie coś dla siebie, choć trzeba pamiętać, że jarmark będzie działał już tylko do czwartku, 23 grudnia. Stoiska handlowe czynne są w godzinach 10-18.

A co z choinką? Jeśli ktoś jeszcze nie kupił świątecznego drzewka może to zrobić przed Domem Muzyki i Tańca w Zabrzu. Do czwartku, 23 grudnia, odbywa się tam świąteczny kiermasz, na którym kupić można właśnie choinkę. Zgodnie z tradycją, świąteczne drzewko ubiera się dopiero w wigilię Bożego Narodzenia, czyli 24 grudnia. Bo to właśnie wtedy w domu zbiera się cała rodzina.

Dodajmy, że kiermasz przed DMiT działa w godzinach 8-20.