Chciał się zabić. Uratowali go policjanci z Zabrza

Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 38-letniego mieszkańca Zabrza. Do zdarzenia doszło...

Policja zabrze mundur odznaka

Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 38-letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna był w złym stanie psychicznym i chciał odebrać sobie życie.

W niedzielę około godziny 16.00 dyżurna Komisariatu V Policji w Zabrzu otrzymała zgłoszenie dotyczące 38-letniego mężczyzny, który groził, że popełni samobójstwo. Z zebranych informacji wynikało, że desperat może znajdować się na terenach leśnych w dzielnicy Rokitnica. Opisane przez zgłaszających okoliczności wskazywały, że istnieje realne zagrożenie, iż mężczyzna spełni swoje groźby.

Na miejsce natychmiast skierowano dostępne patrole, które rozpoczęły poszukiwania. Po trzech godzinach poszukiwań w trakcie pokonywania zarośniętych terenów policjant z zespołu wywiadowców zauważył w oddali mężczyznę będącego na drzewie, na wysokości około 7-8 metrów nad ziemią.

Mężczyzna nie wykonywał na drzewie żadnych ruchów, był przysłonięty przez korony drzew, jednak kiedy zauważył policjantów podjął z nimi dialog i dobrowolnie zszedł z drzewa. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. 38-latek został przewieziony do szpitala specjalistycznego, gdzie dalej zajęli się nim lekarze.

czytaj więcej:

Pożar traw w Zabrzu

Plaga podpaleń traw w Zabrzu

Napad zabrze

Napadł na placówkę Promesy w Zabrzu. Policja szuka rabusia

Dog 4238167 1280

Pies pogryzł przechodnia na Goethego,...

61 662183

Śmierć na A1. Siła uderzenia była tak duża, że...

Motorcycle 1041070 640

Śmiertelny wypadek na zabrzańskim odcinku DK88

Policja zabrze 1

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed...

Zabrze 1

Wypadek na ulicy Witosa - Autobus potrącił...