Charytatywny Zabrzański Bieg na Niebiesko dla Autyzmu już w ten weekend

W mieście odbędzie się pierwsze takie wydarzenie. Mieszkańcy pobiegną, by wspierać dzieci zmagające się z autyzmem.

Zabrze bieg dla autyzmu

Zabrzański Bieg na Niebiesko

Kwiecień uznawany jest za miesiąc świadomości autyzmu. Z zaburzeniem tym związano kolor niebieski. Na całym świecie organizowane są eventy, których uczestnicy ubierają tę właśnie barwę, by pokazać swoją solidarność i wsparcie dla osób zmagających się z autyzmem. Także w Zabrzu odbędzie się podobna impreza.

Już w najbliższą sobotę, 22 kwietnia, w Parku Powstańców będzie mieć miejsce Charytatywny Zabrzański Bieg na Niebiesko. Dochód z opłaty startowej (minimum 25 złotych) zostanie przekazany na zakup pomocy dydaktycznych do zajęć dla dzieci dotkniętych autyzmem i innymi niepełnosprawnościami ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41 w Zabrzu. Uczestnicy biegu będą mieli do wyboru jeden spośród trzech dystansów: 800 m, 2 km i 6 km.

Godziny startu:

  • 11:30 – bieg na 800 m (dzieci)
  • 12:00 – bieg na 2 km dla dzieci, młodzieży, dorosłych
  • 12:05 – marsz Nordic Walking na 2 km
  • 12:30 – bieg na 6 km dla dorosłych
  • 12:35 – marsz Nordic Walking na 6 km

Chętnych do udziału w biegu nie zabrakło. Ze względu na liczbę uczestników, organizatorzy zamknęli listę zapisową. Impreza została zainicjowana w ramach ósmej edycji Kampanii Niebieskie Zabrze.

- Wydarzenie ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na problematykę autyzmu oraz zebranie środków finansowych na rzecz dzieci z tym zaburzeniem. Pierwszy Charytatywny Zabrzański Bieg na Niebiesko dla Autyzmu to wyjątkowa okazja, aby połączyć sportową rywalizację z działaniem charytatywnym - stwierdzają organizatorzy.