Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka – Szpital Miejski w Zabrzu nagrodzone w konkursie „Lodołamacze 2022”

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka – Szpital Miejski w Zabrzu zostało wyróżnione w konkursie „Lodołamacze 2022”. Konkurs promuje firmy i instytucje wrażliwe społecznie.

Facebook/ Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka
Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

Przełamywanie stereotypów w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, zadbanie o ich integrację i stworzenie szansy, by w pełni mogli korzystać z życia społecznego. To istota Kampanii Lodołamacze. Te cenne wyróżnienia zostały wręczone podczas poniedziałkowej regionalnej gali w Katowicach. Wśród laureatów konkursu „Lodołamacze 2022” znalazło się Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego – Szpital Miejski w Zabrzu

Przypomnijmy, że te prestiżowe statuetki przyznaje Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Zdrowa Firma”. – Statuetkę odebrał dyrektor Szpitala Miejskiego w Zabrzu sp. z o.o. – dr n. med. Mariusz Wójtowicz – informuje zabrzański magistrat.

Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych Lodołamacze propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu.