Na terenie giełdy w Sośnicy ma powstać duże Centrum Zakupu Pojazdów

Początki giełdy samochodowej sięgają lat osiemdziesiątych. Okoliczni mieszkańcy zapewne pamiętają, jak było kiedyś, a jak giełda [...]
Gielda gliwice

Komisy, wypożyczalnie pojazdów, maszyn, przyczep czy usługi motoryzacyjne – wszystko to ma funkcjonować w ramach Centrum Zakupu Pojazdów, które planuje utworzyć Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Centrum powstanie na terenie gliwickiej giełdy i ma być czynne we wszystkie dni tygodnia. Na ten cel MZUK chce przeznaczyć część terenu działek położonych wzdłuż ulic Błonie, Kujawskiej i DTŚ oraz pawilony do wynajmu. Tradycyjna Giełda Samochodowa oczywiście będzie funkcjonować nadal w każdą niedzielę. – O wszystkie szczegóły można dopytać telefonicznie lub uzyskać informacje osobiście w biurze Giełdy Samochodowej w Gliwicach przy ul. Błonie 12 – informuje MZUK. Początki giełdy samochodowej sięgają lat osiemdziesiątych. Okoliczni mieszkańcy zapewne pamiętają, jak było kiedyś, a jak giełda prezentuje się dzisiaj. Na przełomie ostatnich lat przeprowadzono wiele inwestycji, które wpłynęły na poprawę komfortu zakupów m.in. budowa DTŚ, modernizacja ul. Błonie czy remont nawierzchni ciągów pieszych. Mieszkańcy Gliwic i okolic zjeżdżają na giełdę samochodową co niedzielę, ale też w inne dni. W tygodniu czynne są sklepy z częściami samochodowymi i wyposażeniem dla warsztatów oraz komisy oferujące w ciągłej sprzedaży kilkaset samochodów. Z kolei w każdy poniedziałek działa giełda akwarystyczno – zoologiczna.
źródło: MZUK Gliwice

czytaj więcej:

Budynek ratusza przy ul Miarki w Zabrzu

Miasto odnawia kolejne ratusze. Efekty zobaczymy w 2024 r.

Trybuna zachodnia Areny Zabrze jpg

Można już kupić krzesełka ze starej trybuny Areny Zabrze

Na Niepokólczyckiego powstaną nowe miejsca parkingowe

W mieście powstaną nowe miejsca parkingowe

Ile będą kosztować centra przesiadkowe? Nawet o 50 milionów mniej niż zakładano

Ile będą kosztować centra przesiadkowe? Cena na...

Tunel tarnogorska

Tunel otwarty, można iść! Wiemy już, kiedy...

Roboty gliwice

Znikną szyny z Daszyńskiego. W tym roku ruszą...

Drogowcy 564x350

Zamknięcie wlotu ul. Jana Śliwki. Zobacz objazdy