Byli w grupie, pobili mężczyznę dla zabawy. Potem zaczęli do niego strzelać

Policjanci zatrzymali 18-latka, który "dla zabawy" brutalnie pobił 27-letniego mieszkańca Zabrza. W ubiegłym tygodniu zabrzański sąd zastosował wobec agresora środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

64 676443

Do pobicia doszło w nocy z 25 na 26 września około godziny 1.00 w centrum miasta na ulicy Wolności. Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany 18-latek wraz z innym mężczyzną dla zabawy chcieli kogoś pobić.

Pokrzywdzony w tej sprawie nie znał sprawców ani nic go z nimi nie łączyło. Został zaatakowany i pobity, kiedy wychodził z pobliskiego lokalu. 18-latek i jego kolega kopali go i bili, uderzając głową pokrzywdzonego o barierkę.

Ponadto, kiedy pokrzywdzony został przez nich przewrócony, oprawcy oddali w jego kierunku kilka strzałów z pistoletu pneumatycznego. Na skutek pobicia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci z Wydziału Kryminalnego zabrzańskiej komendy dzień później zatrzymali 18-latka podejrzanego o pobicie. Zatrzymanie jego kolegi jest tylko kwestią czasu.

W ubiegłą środę, na wniosek śledczych, zabrzański sąd zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Czynności w sprawie trwają.

czytaj więcej:

Policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę

Nadużywał alkoholu, wszczynał awantury, znęcał się...

Polzabrze

Pościg za peugeotem. Policjant musiał użyć broni!

Zabrze. Policja pod stadionem

Dlaczego na stadion przyjechało wczoraj tyle...

Policja

Sceny jak z filmu. Policjanci musieli strzelać...

Wybuch zabrze encza

Część lokatorów z ul. Struzika wróci dzisiaj do...

Zrzut ekranu 2019 01 26 o 18 09 23 e1548522611753

Szpital wstrzymuje przyjęcia pacjentów w...

Zabrze 2

Wypadł z VIII piętra. Został znaleziony rano...