Budowa centrum przesiadkowego. Powstanie tymczasowy dworzec autobusowy

W Zabrzu wybudowane zostaną dwa centra przesiadkowe w centrum przy ul. Goethego oraz w Rokitnicy przy ul. Krakowskiej i Ofiar Katynia.

678 DB830 5598 4 CCD B66 B CB2 D8 EFA8 AA9

Dzisiaj, 2 listopada w zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa na utworzenie tymczasowego dworca autobusowego, który będzie służył mieszkańcom w czasie budowy nowoczesnego centrum przesiadkowego przy ul. Goethego.

W pierwszej lokalizacji przewidziano budowę obiektu o powierzchni ok. 10,4 tys.m2 z peronami komunikacji autobusowej, parkingiem Park&Ride oraz poczekalnią i usługami towarzyszącymi.

W drugiej lokalizacji zaplanowano otwarte perony, parking zewnętrzny oraz obiekt o powierzchni 276 m2, w którym mieścić się będzie poczekalnia i drobne punkty usługowe.

W obydwu centrach przewidziano możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, strefy Kiss & Ride oraz infrastrukturę towarzyszącą (biletomaty, tablice informacji pasażerskiej i tablice zajętości miejsc na parkingu P&R).

Zostaną również przebudowane drogi oraz sieci infrastruktury w zakresie koniecznym do włączenia do infrastruktury centrów przesiadkowych.

czytaj więcej:

Wizualizacja Centrum przesiadkowego w Rokitnicy

Centrum przesiadkowe w Rokitnicy: zmiany w komunikacji

Przedszkole nr 36

Remont przedszkola za niemal 4 mln zł. Co się zmieniło?

Osiedle w Grzybowicach

Tak wygląda nowe osiedle w Grzybowicach. Zobaczcie zdjęcia

Remonty Zabrze

Pięć kamienic przejdzie termomodernizację

Schronisko 800x440

Zabrzańskie "Psitul mnie" będzie mieć nową siedzibę!

861 C7195 29 D7 400 A 9 F5 D 3251 B361 E320

Rozstrzygnięto przetargi na budowę dwóch...

Sklep

Czy kolejne markety są w Zabrzu potrzebne?