Bożena Larisch z Zabrza wraz z koleżankami z reprezentacji Polski zdobyła kolejny medal na wędkarskich mistrzostwach świata. Tym razem brązowy

Zabrzanka Bożena Larisch, wraz z koleżankami z reprezentacji Polski, zdobyła we Francji brązowy medal mistrzostw świata w wędkarstwie spławikowym. To już kolejny medal w dorobku zabrzańskiej zawodniczki.

Fot. Facebook/ UM Zabrze
Polska reprezentacja na MŚ

Mistrzostwa świata odbyły się pod koniec sierpnia we Gravelines. Polki pojechały do Francji jako obrończynie tytuły wywalczonego przed rokiem w Holandii (wcześniej złoto zdobyły w 2016 roku).

– Łowisko zapowiada się ciekawie. Wczorajszy trening obfitował w drobne ryby na skróta oraz pojedyncze leszcze z pełnej tyczki – informował jeszcze przed mistrzostwami świata Polski Związek Wędkarski.

Tym razem zespół w składzie Kamila Justa-Kowalska, Bożena Larisch, Marta Gottwald-Białdyga, Anna Roguska-Jurek, Joanna Drgas i Patrycja Pawlikowska-Bobrowska złota nie wywalczył, ale do kraju wrócił z brązowymi medalami. – Zarząd Główny wraz z Głównym Kapitanatem Sportowym składa zawodniczkom wraz z całym sztabem szkoleniowym gratulacje zdobycia III miejsca na mistrzostwach świata w wędkarstwie spławikowym kobiet we Francji. Brawo dla Was – gratulował PZW.

– Mistrzostwa Świata Kobiet 2022 Francja przechodzą do historii. Wracamy z brązowym medalem i jesteśmy drugimi wicemistrzyniami świata – napisała z kolei w mediach społecznościowych Bożena Larisch.

czytaj więcej:

Van den hurk gornik zabrze

Górnik ruszył na polowanie. Ci piłkarze uratują Ekstraklasę?

Matysik

Waldemar Matysik, legenda Górnika Zabrze, kończy dziś 61 lat

1200px Ernest Pohl Stadium Zabrze 2

Reprezentacja Polski zagra w Zabrzu. Bilety kosztują grosze

Gornik

Górnik bezlitosny dla rywali. Idealny początek roku

259761433 4648001125260779 8396282296337476623 n

Górnik rewolucji nie uniknie. Czołowi piłkarze chcą odejść!

Jan Urban

Marcin Brosz odchodzi, Urban przychodzi!

12683 mini 3 1

[wideo] Koju żegna kibiców. Piękne słowa obrońcy