Blisko 900 tegorocznych maturzystów zatańczyło poloneza na pl. Warszawskim

To jedna z zabrzańskich tradycji. 13 lutego 2024 roku, tegoroczni maturzyści ze wszystkich szkół średnich w mieście, wzięli udział we wspólnym tańcu na pl. Warszawskim. Takie wydarzenie odbyło się już po raz 17!

Blisko 900 uczniów, których już w maju czeka chyba pierwszy tak poważny egzamin, zdecydowało się zatańczyć tradycyjnego, studniówkowego poloneza. Tym razem - w przestrzeni publicznej, wspólnie z kolegami i koleżankami ze wszystkich szkół w mieście.

Oficjalny taniec rozpoczął się w samo południe. Taka tradycja kultywowana jest w Zabrzu już od 2007 roku. To właśnie wtedy, maturzyści jednego z roczników zdecydowali się na wprowadzenie takiego wydarzenia do kalendarium miejskiego.

Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym uznaniem młodzieży. Na taką formę poloneza (w przeciwieństwie do drogich studniówek) może pozwolić sobie każdy.

Po tańcu tradycyjnym, tegoroczni maturzyści ruszyli także w rytmie belgijki. Podczas wydarzenia, prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik, przygotowała także specjalny prezent dla każdego z uczniów. Mowa o darmowym bilecie na Matura Party. Impreza ma odbyć się po zakończeniu okresu postnego.