Bez niespodzianek: 13 za, 12 przeciw. Prezydent z absolutorium

Na ostatniej sesji Rada Miasta Zabrza udzieliła prezydent Małgorzacie Mańce- Szulik wotum zaufania i absolutorium za miniony rok. Zadecydował jeden głos. Za - było 13 radnych, 12 przeciw.

Maka

Podczas XXXIV sesja Rady Miasta Zabrze radnym przedłożono dwanaście projektów uchwał, w tym w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Zabrze za 2020 r. oraz udzielenia Prezydentowi Miasta Zabrze absolutorium za 2020 r.

Raport oraz sprawozdanie z wykonania budżetu miasta za 2020 r. przedstawiła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. Ostatecznie Rada Miasta Zabrze udzieliła prezydent wotum zaufania i absolutorium za miniony rok. Za jego udzieleniem było 13 radnych (Skuteczni dla Zabrza, PIS i niezrzeszony radny S. Dębowski).

Przeciw – 12 (radni z KO, Naszego Zabrza oraz Lepszego Zabrza).

– Udzielone mi votum zaufania i absolutorium, biorąc pod uwagę bezprecedensowy i trudny okres pandemii cieszy szczególnie. (…) Mamy ambitne plany i marzenia na przyszłość, dlatego skutecznie kontynuujemy naszą codzienną pracę, do której zapraszamy wszystkich chętnych – – skomentowała Małgorzata Mańka-Szulik.

fot. fb Zabrze

czytaj więcej:

ranking samorządów

Ranking samorządów. Zabrze kolejny raz na...

FFF897 E0 630 E 43 EB 992 E 26 F230 A4 FF6 D

Nowy Ład. Zabrze otrzyma 35 milionów...

Saluga Checinski

Wybory w śląskiej PO. Kto będzie lepszym...

Andrzej Duda 2021 06 22 145947 lnhh

Andrzej Duda odwiedzi woj. śląskie. Będzie też...

Alina nowak zygmunt frankiewicz

Śląscy samorządowcy już szykują się na wybory?

Wanda nowicka

Lewica chce by więcej ulic miało damskich patronów

Naprawiamyzabrze

NaprawiamyZabrze.pl strona, na której możesz zgłosić problem