”Balcerek” zniknie z centrum Gliwic

F6d11ce6b2f3c044e65f23383cc48dcd

Stare blaszaki przy ul. Zwycięstwa przestaną już straszyć mieszkańców. Zapadła decyzja o przeniesieniu popularnego targu.

Podjęte działania są bezpośrednio związane budową Drogowej Trasy Średnicowej. Budowa odcinka od ul.Kujawskiej do ul.Portowej, która przebiega przez ul. Zwycięstwa, ma ruszyć już w tym roku.

Jak relacjonuje sekretarz miasta Andrzej Karasiński, władze chcą stworzyć nowe miejsca dla handlarzy przy ul.Toszeckiej 2. Natomiast miejsce starych straganów ma zastąpić nowa przestrzeń publiczna.

– Targowiska mają swoich klientów, dlatego chcemy pomóc gliwickim kupcom. Miejsca dla kupców powstaną przy ul. Toszeckiej 2. Kilkakrotnie spotykaliśmy się z przedstawicielami stowarzyszenia skupiającego handlowców z „Balcerka”, rozmawialiśmy o nowej lokalizacji. W międzyczasie prywatny inwestor zapowiadał budowę hali targowej przy ul.Traugutta, ale nic się tam nie dzieje.

Urząd Miejski ogłosił konkurs na wydzierżawienie nieruchomości przy ul. Toszeckiej 2. Otwarcie ofert zaintersowanych przedsiębiorców, przwidziano na 31 lipca.

(foto. MSI Gliwice)